FinExpert.e15.cz

Jarní větřík v sazebnících bank

Aktuální změny v sazebnících nejsou velké, podívejte se na krátký přehled.

Server www.bankovnipoplatky.com uvádí, že od 1. ledna do 26. května 2013 zaplatili klienti bank v České republice přibližne 14 918 500 000 korun na poplatcích. Aktuální změny v sazebnících nejsou velké, podívejte se na krátký přehled.

Evropsko – ruská banka

Evropsko – ruská banka změní ceník spojený s poplatky za kartu k 1. červnu 2013. Platební karty řady Visa Classic zlevní na ročním poplatku ze 450 na 300 korun. Týdenní limit bude 40 000 nebo 90 000 korun a ke kartám nebudou nabízeny doplňkové služby. Během doby platnosti karty nebude možná změna limitu. Ke studenstkým účtům budou vydávány platební karty s 40 000 limitem týdně.

Platební karty řady Gold budou nabízeny bez doplňkových služeb, případně s doplňkovými službami. V takovém případě doplňkových služeb bude nabízen jejich rozsah jako u stávající platební karty VISA Gold Comfort. Karty Gold budou vydávány s týdenním limitem ve výši 150 000 Kč, 500 000 Kč nebo 1 000 000 Kč. Majitel účtu bude moci prostřednictvím internetového bankovnictví během doby platnosti platební karty požádat o změnu týdenního limitu v rámci výše uvedených limitů. V případě žádosti o zvýšení limitu banka posoudí oprávněnost takové žádosti a buď jí vyhoví, nebo ji zamítne. 

Roční poplatek za kartu Gold bez pojištění bude činit 700 Kč, za kartu Gold s pojištěním  4 450 Kč.

U stávajících (do doby ukončení jejich platnosti) i nových platebních karet budou zakázány off-line autorizace a dále banka zavádí novou službu – změnu PIN v bankomatu za 50 korun.

Majitel účtu může požádat o vydání karet k příslušnému účtu také dalším zletilým osobám, které nejsou majiteli účtu. V případě studentů, kterým byl v ERB otevřen studentský účet v souladu s obchodními podmínkami pro studentské účty, je možné kartu vydat i nezletilým osobám starším 16 let.

mBank

Od 1. července mění sazebník i mBank. Přehledně na změny v sazebníku upozornila konkrétním výčtem. Banka zruší poplatky za zřízení, změnu nebo zrušení trvalého příkazu, souhlasu s inkasem, a příkazu na inkaso prostřednictvím mLinky. Původně byl tento poplatek 20 Kč.  

Další změna k lepšímu je snížení poplatku za realizaci zahraniční platby – SWIFT platby prostřednictvím mLinky z 0,5 % z částky převodu. Od července min. 220 Kč, max. 840 Kč, nyní platí klient minimálně 390 Kč, maximálně 990 Kč, na 0,5 % z částky převodu.

Jediné zdražení ohlásila banka u zjištění stavu odchozí nebo příchozí zahraniční platby, což bude zpoplatněno o skutečné náklady za výkon. Tento poplatek mBank zdůvodňuje tím, že těchto požadavků je velké množství a transakční banky si za ně účtují částky, které banka nechce nadále dotovat. Částku nelze určit předem, protože každý ústav si transakci účtuje odlišně.

Unicreditbank

23. května 2013 změnila sazebník i Unicreditbank. Nově nabízí Spořící účet MULTI konto. Vedení konta je za 250 kč měsíčně, výpis z účtu jako u ostatních účtů – poslaný poštou v ČR za 20 kč, do zahraničí 50 kč, osobní převzetí 60 kč, elektronický zdarma. K účtu nabízí banka 1 kartu Visa Basic bez poplatku za vedení a neomezený počet výběrů z bankomatů UniCredit v ČR nebo zahraničí. Balíček obsahuje také Online banking bez poplatku a Smart banking – Banka v mobilu a mobilní bezpečnostní klíč – sada 100 SMS. Příchozí platby jsou bez poplatku, 5 odchozích transakcí měsíčně zdarma a vklad hotovosti je zdarma. Nouzové a ostatní služby mají stejný ceník jako již nabízené účty a depozita.

Další článek


 

celkem 5 komentářů

Nejnovější komentáře

To jo, ještě je otázka, na jak dlouho. Pak si to na ...
xls
31. 5. 2013, 15:15
Multikonto je pro klienty přicházející z Axy zdarma,...
marek2001
31. 5. 2013, 14:36
Ano :-))
Tomáš Smolík
31. 5. 2013, 12:59
v UCB se zbláznili ?
Testerman
31. 5. 2013, 10:43
v UCB se zbláznili?
Testerman
31. 5. 2013, 10:42

Další články

Pět tipů: Co můžete udělat pro svůj osobní rozvoj

Pět tipů: Co můžete udělat pro svůj osobní rozvoj

Dosáhli jste ve svém životě určité úrovně a přemýšlíte, co a jak dál?

Před 4 hodinami  |  Štarková Petra  |  1

Co dělat, když máte 5 minut a chytrý telefon

Co dělat, když máte 5 minut a chytrý telefon

Čas jsou peníze. Skutečně ale využíváte čas efektivně?

Před 7 hodinami  |  web Investiční

Stát rozdá 100 milionů korun na zelené střechy a nízkoenergetické bytovky

Stát rozdá 100 milionů korun na zelené střechy a nízkoenergetické bytovky

Nová zelená úsporám rozšiřuje od ledna 2017 oblasti podpory.

Před 12 hodinami  |  Poncarová Jana

Berňák hrozí doměrky, ale zmůže se jen na „malé ryby“

Berňák hrozí doměrky, ale zmůže se jen na „malé ryby“

Chystá se kontrolní akce zaměřená na nesprávné, případně duplicitní uplatnění daňového zvýhodnění na vyživované děti.

Včera  |  Pospíšil Aleš  |  3

Češi si opět půjčí na Vánoce. Dokonce i ti s exekucí

Češi si opět půjčí na Vánoce. Dokonce i ti s exekucí

3.  12.  2016  |  Ondráčková Kamila

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Finanční tipy | Zajímavosti

Co dělat, když máte 5 minut a chytrý telefon

Čas jsou peníze. Skutečně ale využíváte čas efektivně? více