FinExpert.e15.cz

Jaké novinky letos plánují zdravotní pojišťovny?

I zdravotní pojišťovny plánují nějaké změny a novinky.

Zdravotní pojišťovny představily změny a novinky pro letošní rok. I když jim legislativa neposkytuje příliš prostoru. První ze zdravotních pojišťoven jejíž plány si představíme je Revírní bratrská pokladna. Ta se bude prioritně zaměřovat na nabídku moderních způsobů komunikace přímo z domova pojištěnců. Dále umožní přístup k datům a informacím týkajících se neposkytovaných zdravotních služeb, faktorů ovlivňujících stav zdraví klientů, atd. Tyto informace bude možné zjistit přes elektronický přístup k osobnímu účtu prostřednictvím služby „MojeRBP“, která bude rozšířena. Zdravotní pojišťovna také spouští program „Elektronická informační služba“.

Platíme | OSVČ | Účty | Zdravotní pojištění

Pozor: Zdravotní pojištění a změna bankovního příkazu

Včas si změňte trvalý příkaz, ať nemáte nedoplatky na pojistném.

„Rozšiřujeme rovněž Slevový program, kdy kromě stávajícího přístupu ke sjednaným slevám postupně obdrží vybrané kategorie pojištěnců (v prvním sledu dárci krve, celiaci, věrní pojištěnci apod.) speciální slevovou kartu programu Carte, která jim umožní čerpat slevy u širokého spektra prodejců zboží a poskytovatelů služeb,“ uvádí Antonín Polášek z Revírní bratrské pokladny.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

ČPZP bude i nadále svým klientům posílat zdarma SMS pozvánky k preventivní prohlídce u praktického lékaře, gynekology či urologa. Novinkou bude Pozvánka na prevenci ke stomatologovi.

Dále budou moct pojištěnci s pojišťovnou komunikovat prostřednictvím chatu či Facebooku. ČPZP bude i v tomto roce nabízet příspěvky a bonusy ve slevovém programu NechciNudu. cz, cestovní pojištění on-line, elektronickou přepážku s přístupem ke Kartě života, on-line osobnímu účtu pojištěnce, prohlížení poplatků a doplatků, preventivní program Manažerka mateřství a Bonus Plus, ozdravné léčebné pobyty a další.

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda

„Co se týče konkrétních novinek v roce 2016, tak velmi zajímavé pro naše pojištěnce jistě bude plánované zprovoznění mobilní verze elektronické aplikace „Karta mého srdce“, což je krátce řečeno průvodce zdravím pojištěnce ZPŠ,“ říká Petr Kvapil, tiskový mluvčí ZPŠ. Jinak se bude pojišťovna soustředit převážně na zvýšení imunity očkováním, včasný záchyt vybraných onemocnění, rehabilitačně rekondiční aktivity, moderní léčebné metody a zlepšené služby, zdravý životní styl.

„Zcela nově jsme v roce 2016 zařadili příspěvek do výše 800 Kč na očkování proti karcinomu děložního čípku u žen do 45 let po konizaci děložního čípku pro prekancerózu,“ doplňuje Petr Kvapil. Zdravotní pojišťovna nesvazuje preventivní zdravotní programy do tzv. balíčků. Tím se prý snaží vystihnout konkrétní potřeby pojištěnců.

Oborová zdravotní pojišťovna

OZP bude pokračovat v rozvoji portálu Vitakarta online. V letošním roce budou klienti pojišťovny moct využívat služby Zdravotní profil umožňující na jednom místě rodinnou, sociální, farmakologickou apod. anamnézu. Budou tak mít usnadněnou práci u lékaře nebo při příjmu do nemocnice.                  

„Těsně před spuštěním je pilotní telemedicínský projekt umožňující online monitoring ženám s těhotenskou cukrovkou – jmenuje se diaBetty. 

V rámci celoplošných preventivních programů OZP zavádí nový – již sedmý – screeningový onkologický program zaměřený na rakovinu dutiny ústní. 

Co se benefitů týče, myslíme na těhotné, maminky a novorozence, kterým OZP umožňuje čerpat příspěvky na mnohé zdravotní a zdravotně preventivní aktivity, výše takového příspěvku pro maminku a novorozence může dosáhnout až 2 000 Kč,“ prozradil nám Mario Böhme, tiskový mluvčí OZP.

Všeobecná zdravotní pojišťovna

„Přestože měl původně skončit v závěru roku 2015, prodloužila VZP i na celý letošní rok projekt podpory tzv. mobilních hospiců (péče o nemocné v terminálním stadiu, kteří si přejí zemřít doma). VZP podporuje mobilní hospice jako jediná pojišťovna v České republice,“ říká tiskový mluvčí VZP, Oldřich Tichý.    

Ve druhé polovině letošního roku má v plánu VZP začít s hrazením moderní biologické léčby vrozeného vysokého cholesterolu. Léčba bude hrazena klientům, kteří ji budou mít předepsanou od lékaře.

Aktuálně | Zákony | OSVČ | Zdravotní pojištění

Příští rok změníte zdravotní pojišťovnu i během roku

Proč ale není pro OSVČ dobrá změna v průběhu roku? (Příklad)

Co se týče benefitů, VZP rozšířila nabídku o příspěvek až 1000 korun na dentální hygienu, 500 korun na jógu, až 6000 korun ročně na bezlepkovou dietu. „Na preventivní programy a benefity pro naše klienty plánujeme letos vydat o 100 milionů korun více než loni (celkem 629 milionů). Zhruba 1,5 milionu klientů letos dopisem pozveme na preventivní onkologické prohlídky,“ doplňuje Oldřich Tichý.

Další článek


 
celkem 1 komentář

Poslední komentáře

A kde máte zdravotní pojištovnu ministerstva vnitra?...
kolecko
4. 2. 2016, 11:22

Další články

Dovolená: pro téměř polovinu Čechů je nejdůležitějším parametrem cena

Dovolená: pro téměř polovinu Čechů je nejdůležitějším parametrem cena

Před 1 hodinou  |  Ondráčková Kamila
Kalkulačka: Ošetřovné v roce 2016

Kalkulačka: Ošetřovné v roce 2016

Před 2 hodinami  |  FinExpert.cz
Schváleno: Daň z převodu nemovitosti bude platit kupující

Schváleno: Daň z převodu nemovitosti bude platit kupující

Před 3 hodinami  |  Rybová Romana
Jedete na dovolenou vozem? Stáhněte si offline navigaci

Jedete na dovolenou vozem? Stáhněte si offline navigaci

Před 6 hodinami  |  Pospíšil Aleš  |  5
Nejčastější podvodné věty podomních prodejců

Nejčastější podvodné věty podomních prodejců

Jak se bránit lživým taktikám podomních prodejců?

4.  7.  2016  |  Ondráčková Kamila

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Nejčastější podvodné věty podomních prodejců

Nejčastější podvodné věty podomních prodejců

Jak se bránit lživým taktikám podomních prodejců? více

EuroEUREUR27.035 Kč0.037 %
Americký dolarUSDUSD24.594 Kč0.085 %
Britská libraGBPGBP32.235 Kč-0.174 %
Japonský jenJPYJPY23.258 Kč-1.32 %
Chorvatská kunaHRKHRK3.613 Kč0.055 %
více...
PX887.890-0.62 %
CETV56.900-0.18 %
ČEZ472.2000.47 %
Erste Bank637.500-1.57 %
Fortuna88.200-0.79 %
více...
Meziroční změna HDP4,50%3Q / 15
Míra nezaměstnanosti6,40%k 1. 1. 16
Meziroční inflace0,60%k 1. 1. 16
Průměrná hrubá mzda26 072 Kč3Q / 15
Meziroční růst průmyslu-1,70%k 1. 12. 15
více