FinExpert.e15.cz

Jaké nejlevnější účty nabízí „drahé“ banky?

Levné účty nabízí i tradiční banky. Podmínkou je určitý obrat.

Můžeme i u tradičních bank, o kterých se traduje, že jsou bankami, kde budeme platit spoustu poplatků, dostat velmi výhodný účet či balíček? Nebo je banky vůbec nenabízí či si je schovávají a moc nevystavují na odiv? Zeptali jsme se...

ČSOB a Era

ČSOB a Era se rozhodly pochlubit Era online účtem. Tento účet budete mít zdarma. Podmínkou je pouze měsíční příjem na účet ve výši 15 tisíc korun. Podmínka platí jak pro nové, tak pro staré klienty. Jestliže bude obrat na účtu nižší než 15 tisíc korun, zaplatíte za jeho vedení 69 korun. Další bonusy k účtu jsou kontokorent a bezhotovostní tuzemské platby (zadané přes internet nebo mobil) zdarma, bez poplatku budete mít k účtu i bezkontaktní kartu Debit MasterCard, možnost vydání bezkontaktní nálepky, bezplatné výběry z bankomatů ČSOB a Ery (u bezkontaktní karty Debit MasterCard).

Raiffeisenbank 

V Raiffeisenbank vybrali jako svůj nevýhodnější účet eKonto Smart. Vedení účtu je zdarma, jestliže splníte podmínky, kterými je 15 tisíc měsíční obrat na účtu a tři provedené debetní transakce. Jestliže podmínky nesplníte, budete mít účet za 99 korun měsíčně. Najdete u něj úročení 1, 3 % na spořicím účtu, bezúročnou rezervu 1000 korun, zdarma jsou výběry z bankomatů, bezhotovostní transakce, vedení přímého bankovnictví, dostanete elektronickou debetní kartu, bezkontaktní nálepku a kreditní karty easy. „V případě že klient přivede ještě dva další klienty, kteří si založí účet, má zdarma vedení eKonta Komplet. Účet eKonto Komplet nabízí úročení 1,3 % na spořicím účtu, bezúročnou rezervu ve výši 1000 Kč, výběry v ATM po celém světě v ceně, tuzemské bezhotovostní transakce v ceně, vedení přímého bankovnictví, 2 debetní platební karty (1 elektronická + 1 embossovaná), bezkontaktní nálepky, kreditní karty style s možností získat zpět až 6 tis. Kč/rok, využití povoleného debetu, vedení a dalších 8 měn na jednom účtu, úrazové pojištění Protect,“ doplňuje tiskový mluvčí banky, Tomáš Zavoral.

Šetříme | Účty | Česká spořitelna

Česká spořitelna: účet s výběry a platbami zdarma

UniCredit Bank

Tato banka může svým klientům nabídnout běžný účet U konto. Vedení účtu získáte zdarma, pokud na něm budete mít obrat 12 tisíc korun. Dále budete mít zdarma provedení všech standardních trvalých i jednorázových příkazů přes Online či Smart Banking, výběry hotovosti a to z bankomatů všech bank v České republice i zahraničí. Bez poplatku si můžete založit a vést další účet a to v cizí měně, samozřejmostí je elektronický výpis, kontokorent. UniCredit Bank navíc garantuje vedení účtu za těchto podmínek po dobu deseti let od založení konta.

Česká spořitelna

Česká spořitelna uvádí, že každému klientovi sestavuje balíček na míru. Obecně může nabídnout klientovi vedení účtu zdarma, jestliže mu na něj přijde 7000 korun měsíčně a aktivně využívá jeden vybraný produkt, např. úvěr, autoleasing, hypotéku nebo úvěr ze stavebního spoření, kreditní kartu, životní pojištění Flexi, investice, nebo podnikatelské konto Maxi. Po splnění podmínek můžete zdarma vybírat z bankomatů České spořitelny, ale pouze dvakrát, bezplatné budete mít příchozí i odchozí platby, internetové a mobilní bankovnictví, bezkontaktní kartu, bezkontaktní nálepku, podúčet (Peníze stranou). 

GE Money Bank

„GE Money Bank nabízí svým klientům běžný účet Genius Free & Flexi, který je zdarma, pokud splní podmínku minimálního kreditního příjmu 7 000 Kč měsíčně. Klienti spolu s účtem Genius Free & Flexi získají přístup k inovacím včetně bezkontaktních platebních nálepek a platebních karet v mobilu. Zdarma jsou k účtu také všechny příchozí tuzemské platby a odchozí tuzemské platby, zadané v Internet Bance. Účet umožňuje sbírat odměny – peníze zpět za platby kartou u partnerů věrnostního programu bene+ ve výši až 30 % z celkové ceny nákupu,“  říká za banku Lucie Policarová. 

Další článek


 

celkem 4 komentáře

Nejnovější komentáře

Kde je třeba J&T Banka?
stréc od piva
3. 5. 2015, 23:28
Není to trochu masochismus zkoušet to u těchto bank,...
xls
29. 4. 2015, 21:09
Jojo souhlasím, ČS je opravdu nejhorší varianta. Asi...
Petr
29. 4. 2015, 20:09
Pozor na Českou spořitelnu! Odchozí platby zdarma, a...
RoK
29. 4. 2015, 15:22

Další články

Ministerstvo financí ohlásilo „Účtenkovku“. V EET loterii bude 65 mil. Kč ročně

Ministerstvo financí ohlásilo „Účtenkovku“. V EET loterii bude 65 mil. Kč ročně

Před 2 hodinami  |  Pospíšil Aleš
Hrubá vs. čistá mzda: Jak velké jsou rozdíly a proč?

Hrubá vs. čistá mzda: Jak velké jsou rozdíly a proč?

Hrubá mzda je základním údajem pro výpočet té čisté.

Před 10 hodinami  |  Gola Petr  |  1

Fórum: Kam "nacpat" peníze?

Fórum: Kam "nacpat" peníze?

Včera  |  Fórum FinExpert.cz
Státní rozpočet má přebytek 55 mld. Kč, zaplatili jsme si ho třikrát

Státní rozpočet má přebytek 55 mld. Kč, zaplatili jsme si ho třikrát

Včera  |  Pospíšil Aleš  |  4
Penězům rozumíme, ale neumíme si je užít

Penězům rozumíme, ale neumíme si je užít

Včera  |  Ondráčková Kamila  |  2

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Průměrná mzda | Srovnání | Rodinný rozpočet | Nakupujeme

Češi maličko zbohatli, Západ ale zůstává v nedohlednu

Kupní síla obyvatel ČR dosahuje necelých 60 % průměru Evropy. více