FinExpert.e15.cz

Jaké nejlevnější účty nabízí „drahé“ banky?

Levné účty nabízí i tradiční banky. Podmínkou je určitý obrat.

Můžeme i u tradičních bank, o kterých se traduje, že jsou bankami, kde budeme platit spoustu poplatků, dostat velmi výhodný účet či balíček? Nebo je banky vůbec nenabízí či si je schovávají a moc nevystavují na odiv? Zeptali jsme se...

ČSOB a Era

ČSOB a Era se rozhodly pochlubit Era online účtem. Tento účet budete mít zdarma. Podmínkou je pouze měsíční příjem na účet ve výši 15 tisíc korun. Podmínka platí jak pro nové, tak pro staré klienty. Jestliže bude obrat na účtu nižší než 15 tisíc korun, zaplatíte za jeho vedení 69 korun. Další bonusy k účtu jsou kontokorent a bezhotovostní tuzemské platby (zadané přes internet nebo mobil) zdarma, bez poplatku budete mít k účtu i bezkontaktní kartu Debit MasterCard, možnost vydání bezkontaktní nálepky, bezplatné výběry z bankomatů ČSOB a Ery (u bezkontaktní karty Debit MasterCard).

Raiffeisenbank 

V Raiffeisenbank vybrali jako svůj nevýhodnější účet eKonto Smart. Vedení účtu je zdarma, jestliže splníte podmínky, kterými je 15 tisíc měsíční obrat na účtu a tři provedené debetní transakce. Jestliže podmínky nesplníte, budete mít účet za 99 korun měsíčně. Najdete u něj úročení 1, 3 % na spořicím účtu, bezúročnou rezervu 1000 korun, zdarma jsou výběry z bankomatů, bezhotovostní transakce, vedení přímého bankovnictví, dostanete elektronickou debetní kartu, bezkontaktní nálepku a kreditní karty easy. „V případě že klient přivede ještě dva další klienty, kteří si založí účet, má zdarma vedení eKonta Komplet. Účet eKonto Komplet nabízí úročení 1,3 % na spořicím účtu, bezúročnou rezervu ve výši 1000 Kč, výběry v ATM po celém světě v ceně, tuzemské bezhotovostní transakce v ceně, vedení přímého bankovnictví, 2 debetní platební karty (1 elektronická + 1 embossovaná), bezkontaktní nálepky, kreditní karty style s možností získat zpět až 6 tis. Kč/rok, využití povoleného debetu, vedení a dalších 8 měn na jednom účtu, úrazové pojištění Protect,“ doplňuje tiskový mluvčí banky, Tomáš Zavoral.

Šetříme | Účty | Česká spořitelna

Česká spořitelna: účet s výběry a platbami zdarma

UniCredit Bank

Tato banka může svým klientům nabídnout běžný účet U konto. Vedení účtu získáte zdarma, pokud na něm budete mít obrat 12 tisíc korun. Dále budete mít zdarma provedení všech standardních trvalých i jednorázových příkazů přes Online či Smart Banking, výběry hotovosti a to z bankomatů všech bank v České republice i zahraničí. Bez poplatku si můžete založit a vést další účet a to v cizí měně, samozřejmostí je elektronický výpis, kontokorent. UniCredit Bank navíc garantuje vedení účtu za těchto podmínek po dobu deseti let od založení konta.

Česká spořitelna

Česká spořitelna uvádí, že každému klientovi sestavuje balíček na míru. Obecně může nabídnout klientovi vedení účtu zdarma, jestliže mu na něj přijde 7000 korun měsíčně a aktivně využívá jeden vybraný produkt, např. úvěr, autoleasing, hypotéku nebo úvěr ze stavebního spoření, kreditní kartu, životní pojištění Flexi, investice, nebo podnikatelské konto Maxi. Po splnění podmínek můžete zdarma vybírat z bankomatů České spořitelny, ale pouze dvakrát, bezplatné budete mít příchozí i odchozí platby, internetové a mobilní bankovnictví, bezkontaktní kartu, bezkontaktní nálepku, podúčet (Peníze stranou). 

GE Money Bank

„GE Money Bank nabízí svým klientům běžný účet Genius Free & Flexi, který je zdarma, pokud splní podmínku minimálního kreditního příjmu 7 000 Kč měsíčně. Klienti spolu s účtem Genius Free & Flexi získají přístup k inovacím včetně bezkontaktních platebních nálepek a platebních karet v mobilu. Zdarma jsou k účtu také všechny příchozí tuzemské platby a odchozí tuzemské platby, zadané v Internet Bance. Účet umožňuje sbírat odměny – peníze zpět za platby kartou u partnerů věrnostního programu bene+ ve výši až 30 % z celkové ceny nákupu,“  říká za banku Lucie Policarová. 

Další článek


 
celkem 4 komentáře

Poslední komentáře

Kde je třeba J&T Banka?
stréc od piva
3. 5. 2015, 23:28
Není to trochu masochismus zkoušet to u těchto bank,...
xls
29. 4. 2015, 21:09
Jojo souhlasím, ČS je opravdu nejhorší varianta. Asi...
Petr
29. 4. 2015, 20:09
Pozor na Českou spořitelnu! Odchozí platby zdarma, a...
RoK
29. 4. 2015, 15:22

Další články

Většina lidí už dává přednost kartě před hotovostí. Podívejte se proč

Většina lidí už dává přednost kartě před hotovostí. Podívejte se proč

Před 4 hodinami  |  Ondráčková Kamila
Jak postupovat, aby vám nezůstal nevyužitý voucher na službu se slevou

Jak postupovat, aby vám nezůstal nevyužitý voucher na službu se slevou

Včera  |  Ondráčková Kamila
U Last Minute pobytu pozor na zrušení zájezdu

U Last Minute pobytu pozor na zrušení zájezdu

Včera  |  Rybová Romana  |  1
Koho se týká EET již od prosince?

Koho se týká EET již od prosince?

Za neplnění zákonných povinností hrozí vysoké sankce, proto je potřeba se na EET včas připravit.

Včera  |  Ivanco Gabriela  |  3

Hypotéka: Šest nejčastějších situací a jak je řešit

Hypotéka: Šest nejčastějších situací a jak je řešit

Život s hypotékou není neměnný. Přijdou životní situace, které mohou splácení hypotéky zkomplikovat.

Včera  |  Ondráčková Kamila

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Z dlouhé chvíle... Zkoukněte, na čem můžete ušetřit

Z dlouhé chvíle... Zkoukněte, na čem můžete ušetřit

Se smartphonem v kapse můžete ušetřit prakticky na všem. více

EuroEUREUR27.025 Kč0 %
Americký dolarUSDUSD24.535 Kč0.02 %
Britská libraGBPGBP32.127 Kč-0.641 %
Japonský jenJPYJPY23.123 Kč0.164 %
Chorvatská kunaHRKHRK3.611 Kč0.028 %
více...
PX892.9800.62 %
CETV55.000-1.43 %
ČEZ459.8000.39 %
Erste Bank654.0001.13 %
Fortuna89.0001.14 %
více...
Meziroční změna HDP4,50%3Q / 15
Míra nezaměstnanosti6,40%k 1. 1. 16
Meziroční inflace0,60%k 1. 1. 16
Průměrná hrubá mzda26 072 Kč3Q / 15
Meziroční růst průmyslu-1,70%k 1. 12. 15
více