FinExpert.e15.cz

Jak si vybrat ideální kancelář?

Nabídka kancelářských prostor všech typů a velikostí je nepřeberná, od přestavěných bytů ve starších zděných domech po rozsáhlé prosklené open-space kanceláře v moderních administrativních budovách. K dispozici jsou kanceláře k nájmu i ke koupi. Vybrat si může opravdu každý. Jak se ale rozhodnout, co bude dobré právě pro vás?

Klíčová je lokalita

Výběr vhodné lokality pro sídlo firmy závisí na řadě faktorů, přičemž cena by při rozhodování neměla být hlavním a určujícím faktorem. Jedním z nejdůležitějších hledisek by mělo být, jak se budou cítit klienti a obchodní partneři. To zahrnuje nejen dopravní dostupnost, ale i celkového ducha okolního prostředí a jeho přívětivost. Jinak se bude rozhodovat například poradenská firma, jejíž pracovníci vyjíždí za klienty, jinak firma, za kterou přichází spíše místní zákazníci a jinak ta, která často jedná se zahraničními návštěvami. 

Ani malá ani velká

Nalezení vhodné rovnováhy mezi cenou a flexibilitou zabrání případným nákladům na brzké stěhování. Větší možnosti a variabilitu v tomto ohledu nepochybně nabízí moderní administrativní budovy, avšak chytrá koncepce přestavby starších prostor s posuvnými příčkami, možností připojování dalších prostor apod. jim může do značné míry směle konkurovat.

Víte předem, kolik zaplatíte?

U komerčních prostor, jejichž stavbu nebo pořízení majitel financoval bankovním úvěrem vedeným v eurech, což je případ mnoha nových staveb, bývají požadovány také platby v eurech nebo v korunách s přepočtem podle aktuálního kurzu. Zvláště v dnešní době, kdy dochází k nepříznivým pohybům na měnovém trhu, může příští faktura nájemníka nepříjemně překvapit, protože málokdo při uzavírání smlouvy uvažuje o zajištění proti kurzovým rizikům – tedy kromě pronajímatele.

Půjčujeme si | Úvěry

5 důvodů, proč se z malých dluhů stanou velké

Způsobů, jak se zadlužit, je mnoho a existují i kategorie dlužníků.

Nájem, nebo koupě?

Podle statistik sídlí 95 % pražských firem v pronajatých kancelářích a situace je obdobná i v dalších velkých městech. Na trhu se však u nás začíná objevovat i jiný model, který je běžný v zahraničí, a to investice do vlastních kancelářských jednotek v administrativních budovách. Pro podnikatele koupě kancelářských prostor znamená jistotu stálé adresy, eliminaci rizika zvyšování nájemného nebo výpovědi z nájmu a především snížení provozních nákladů. Související nižší flexibilita může a nemusí být omezující v závislosti na provozních nárocích a očekávané dynamice rozvoje firmy.

Zdroj: Amigal

Další článek


 

 


Další články

„Raiffka“ láká klienty Zuna na smartphone zdarma, musíte se ale upsat

„Raiffka“ láká klienty Zuna na smartphone zdarma, musíte se ale upsat

Právě teď  |  Pospíšil Aleš
Podnikové dluhopisy – jak se nespálit a vybrat ten správný

Podnikové dluhopisy – jak se nespálit a vybrat ten správný

U investorů, včetně těch drobných, se staly podnikové dluhopisy hitem spolu s tím, jak centrální banky snižovaly úrokové sazby a výnosy z vkladů klesaly.

Včera  |  Valentík Michal

Home office: MPSV chystá změny ve flexibilním zaměstnávání

Home office: MPSV chystá změny ve flexibilním zaměstnávání

Včera  |  Ondráčková Kamila
Účtenková loterie nefunguje, říká firma od fochu. V ČR už se chystá

Účtenková loterie nefunguje, říká firma od fochu. V ČR už se chystá

Včera  |  Pospíšil Aleš  |  1
Vztahy na pracovišti: Kde to v práci nejvíce „skřípe“?

Vztahy na pracovišti: Kde to v práci nejvíce „skřípe“?

Často se v práci potkáváme se situacemi, ve kterých nám je těžko.

24.  3.  2017  |  Medlíková Olga  |  2

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Práce na dohodu | Daňové přiznání | Daně | Aktuálně | Vyděláváme

Vrácení daně z dohod o provedení práce je jednodušší

Pro vrácení srážkové daně je nutno podat daňové přiznání více