FinExpert.e15.cz

Jak financovat koupi ojetého vozu

Zeptali jsme se bank, jaké mají jejich klienti v tomto případě možnosti financování půjčky.

Přemýšlíte nad koupí auta, ale nechce se vám kupovat auto nové na leasing? Zeptali jsme se bank, jaké mají jejich klienti v tomto případě možnosti financování půjčky. Zjistili jsme, že většinou není jiná možnost než využít spotřebitelského úvěru.

GE Money Bank

Pokud se rozhodnete využít služeb této banky, nabídnou vám GE Money Auto. Což je financování nových i ojetých vozidel. Pro koupi auta si musíte zvolit autorizovaného dealera nebo autobazar. Půjčku dostanete i v případě, že nemáte žádné své finanční prostředky. GE Money vám půjčí minimálně 25 tisíc korun. Maximální hranice částky není určena. „Úroky úvěru se liší podle parametrů smlouvy, kde rozhoduje cena a stáří vozu, délka financování a výše první platby. Délku financování si může klient zvolit sám v rozmezí od 6ti do 84 měsíců,“ doplňuje Lucie Policarová z GE Money Bank.

Nakupujeme | Půjčujeme si | Rodinný rozpočet | Auta

Koupě auta: Nové nebo ojeté?  

Podle odborníků se při koupi ojetého automobilu rozhodujeme poměrně impulzivně.

Sberbank

U Sberbank nemají půjčku, která by byla přímo šitá na míru koupi ojetého auta. Nabízí však půjčku, která by se na tento účel dala využít. Výše půjčené částky se může pohybovat od 30 tisíc do 500 tisíc korun a splátky si můžete rozložit až na dobu 8 let. Nejnižší úroková sazba je 7,99 %. K vyřízení půjčky budete potřebovat občanský průkaz a doklad o výši příjmů.

Air Bank

I tato banka vám nabídne pouze spotřebitelskou půjčku. Získáte u ní úrokovou sazbu 9,9 % a RPSN 10,37 %. Půjčku můžete splatit předčasně a i v tomto případě vám zůstává stejná úroková sazba. Výše půjčky může být od 5 tisíc do 600 tisíc s dobou splatnosti 6 až 96 měsíců.

Česká spořitelna

Také u České spořitelny si musíte vzít účelový Spotřebitelský úvěr. Lze jej samozřejmě využít na koupi starého i nového auta. Úroková sazba začíná na 6, 9 % a délku splatnosti můžete mít až 10 let. Výše úvěru není omezena. U úvěru můžete využít těchto „bonusů“: odklad měsíční splátky až dvakrát ročně, změna data i výše měsíční splátky, možnost odstoupení od smlouvy do 60 dnů, a to bez sankce.

Raiffeisenbank

U této banky můžete žádat o Rychlou půjčku a koupit si za tyto peníze ojeté auto. Úrokové sazby začínají na 7,9 %, ale jsou stanovovány individuálně přímo na určitého klienta. U Raiffeisenbank je možné si vypůjčit až 500 tisíc korun. Půjčku lze splácet až 96 měsíců.

UniCredit Bank

U této banky vám koupi automobilu může pokrýt Presto půjčka. Úroková sazba začíná na 3,9 %. Výše půjčky se může pohybovat mezi 30 tisíci korun a jedním milionem korun. Splátky lze rozložit až do 96 měsíců.

mBank

mBank vám nabídne bezúčelný spotřebitelský úvěr půjčka Plus. „U ní si může zákazník půjčit 10 000 – 500 000 Kč, maximální doba splácení je 84 měsíců. Sazba je garantovaná pro všechny 9,9 % p.a. (RPSN 10,36). A pokud by zákazník kdykoli během splácení dostal nabídku na půjčku (stejný typ, tj. bezúčelový spotřebitelský úvěr), mBank takovou případnou nabídku dorovná,“ říká Pavel Vlček.

ČSOB a Era

I u těchto institucí musíte tuto situaci řešit spotřebitelským úvěrem. „Například u Ery mohou klienti, kteří si uzavřou Era půjčku do konce června, čerpat benefit v podobě 0 % úroku v druhé polovině splácení. Je možné rovněž využít Půjčku na cokoliv od ČSOB s 0 % úrokem v druhé polovině splácení. Pokud si na auto vezmete např. úvěr 300 000 Kč na 7 let, vaše splátka v první polovině bude 5 105 Kč, ve druhé polovině splácení platíte jen 4 236 Kč měsíčně. Díky 0 % úroku ve druhé polovině splácení tak ušetříte přes 36 tisíc Kč,“ říká Martina Slavíková, tisková mluvčí Ery.

Další článek


 

celkem 2 komentáře

Nejnovější komentáře

Nemluve o tom, ze sice CSOB nenabizi primo produkt n...
Petr
5. 10. 2015, 22:11
Bohužel článek má nulovou informační hodnotu. Vypadá...
tomas
27. 7. 2015, 17:38

Další články

21 důvodů, proč právě teď splachujete peníze do záchodu

21 důvodů, proč právě teď splachujete peníze do záchodu

Stačí jen mírně upravit spotřebitelské návyky.

Před 4 hodinami  |  web Investiční  |  6

Novopečení otcové budou mít od příštího roku nárok na týden placeného volna

Novopečení otcové budou mít od příštího roku nárok na týden placeného volna

Sněmovna schválila týdenní dovolenou pro otce, kterým se narodilo dítě. Tato novela by měla začít platit příští rok od ledna nebo února.

Včera  | 

Daňová sleva na EET v praktických příkladech

Daňová sleva na EET v praktických příkladech

Na slevu na EET mají nárok pouze fyzické osoby, právnické osoby nikoliv.

Včera  |  Gola Petr  |  5

Akční nabídky a asistent na telefonu. Znáte výhody firemních karet Visa?

Akční nabídky a asistent na telefonu. Znáte výhody firemních karet Visa?

(Inzerce) Placení bankovní kartou je už v Česku běžným standardem. Povědomí o firemních kartách a jejich výhodách ale stále není moc rozšířené.

Včera  |  Inzerce

ČSOB rozšíří platební bránu o řešení EET

ČSOB rozšíří platební bránu o řešení EET

Včera  |  Ondráčková Kamila  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Trh práce | Zákoník práce | Hledání práce | Zákony | Vyděláváme | Práce

Práce přesčas: Víte, na co máte nárok a na co si dát pozor?

Počet přesčasových hodin je jasně daný zákonnou úpravou. více