FinExpert.e15.cz

Jak cestovat s dráhami na zvýhodněné jízdenky v zahraničí

Počínaje platností nového jízdního řádu představily České dráhy řadu novinek v oblasti mezinárodní dopravy. Jedná se o nové přímé vlaky například do Slovinska, německého pohraničí a dalších destinací. Součástí nabídek nového spojení je také nabídka jízdenek na tyto spoje za zvýhodněných cen.

Počínaje platností nového jízdního řádu představily České dráhy řadu novinek v oblasti mezinárodní dopravy. Jedná se o nové přímé vlaky například do Slovinska, německého pohraničí a dalších destinací. Součástí nabídek nového spojení je také nabídka jízdenek na tyto spoje za zvýhodněných cen.

Z Prahy do Lublaně tak lze například cestovat přímým vlakem již od cca 850 Kč (29 Euro), jízdenka z Prahy do Benátek včetně místa v lehátkovém voze stojí od 1 440 Kč (49 Euro), do Drážďan lze využít nové jízdenky EURegio. Jízdenky MünchenSpecial (zpáteční jízdenka Praha – Mnichov a zpět od 1 560 Kč) a NürnbergSpecial (zpáteční jízdenka Praha – Norimberk a zpět od 1 260 Kč) platí ve více spojích. V platnosti zůstává také možnost využít víkendové jízdenky SONE+ za 160 Kč (pouze osobní vlaky) nebo 360 Kč (také spěšné, rychlíkové a expresní vlaky) v příhraničních oblastech Saska, Bavorska a do pohraničních přechodových stanic v Rakousku a v Polsku.     

Do Lublaně od 29 Euro, do Benátek lehátkovým vozem od 49 Euro

Pro přímý vlakový spoj EuroCity Jóže Plečnik Praha – Lublaň připravily české, rakouské a slovinské železnice speciální jízdenku Ljubljana/Praha Spezial, která je určena cestujícím jedoucím mezi těmito hlavními městy. Cena jednosměrné jízdenky je cca 850 Kč (29 Euro). Počet míst s jízdenkou za tuto cenu je omezen. V případě jejich vyprodání lze využívat další cenově zajímavé nabídky, např. zpáteční zvýhodněné jízdenky CityStar.

Cena cca 1 440 Kč (49 Euro) je nabízena také pro omezený počet míst v přímých lehátkových vozech Praha – Benátky. Tyto jízdenky se nazývají SparNight. V jejich ceně je vedle přepravy již také zahrnut i poplatek za využití lehátka.

Zvýhodněné jízdenky pro noční vlaky SparNight se prodávají také pro další vlaky. Například ve vlaku DB NachtZug Kopernikus Praha – Kolín nad Rýnem lze zakoupit místo k sezení již za cca 850 Kč (29 Euro) nebo místo v lehátkovém voze za cca 1 440 Kč (49 Euro), v přímých lehátkových vozech Praha – Curych je v nabídce také jízdenka SparNight od cca 1 440 Kč (49 Euro). I v těchto případech platí, že počet míst za tyto zvýhodněné ceny je omezen. V případě jejich vyprodání lze využívat také další zvýhodněné tarify, např. jízdenky CityStar, EuroDomino atp.

EURegio do Německa nově i do Saska

Zvýhodněné zpáteční jízdenky EURegio byly nově zavedeny také pro trasy do Drážďan. Nově je mohou cestující kupovat pro tratě Ústí nad Labem – Děčín – Drážďany – Míšeň a Liberec – Budyšín/Drážďany. Tyto jízdenky platí jeden den, jsou zpáteční a lze je zakoupit na kterýkoliv den v týdnu. Lze je využít i v nově zavedených vlacích, které jezdí čtyřikrát denně od pondělí do pátku mezi Děčínem a Bad Schandau a z Liberce do Drážďan. Cena zpáteční jízdenky EURegio Děčín – Drážďany je cca 250 Kč, cena stejné jízdenky mezi Libercem a Drážďany je pak cca  610 Kč.

EURegio do Rakouska levněji a ve více relacích

Jízdenky EURegio lze nadále využívat také pro výhodné cesty do Rakouska. Pro majitele karty Z, junior pasu a senior pasu se ceny jízdenek výrazně snížily. Například zpáteční jízdenka EURegio mezi Brnem a Vídní platná také ve vlacích EuroCity pro držitele zákaznické karty stojí 300 Kč. Novinkou je rozšíření platnosti i na trasu Plzeň – Vídeň. Držitel zákaznické karty za ni zaplatí přibližně 640 Kč. Jízdenky EURegio do Rakouska jsou vždy zpáteční, platí až čtyři dny, takže je lze výhodně využít i pro celo víkendové návštěvy Rakousky a platí také ve vlacích EuroCity. Cena zpáteční jízdenky EURegio pro držitele karty Z z Brna do Vídně je přibližně 300 Kč, České Budějovice – Vídeň je to cca 453 Kč či z Českých Budějovic do Lince asi 271 Kč.      

München a Nürnberg Special nově ve více vlacích

Zvýhodněné jízdenky München a Nürnberg Special platné pro zpáteční cesty mezi Prahou, Plzní, Mnichovem a Norimberkem platí nově ve více spojích mezi těmito městy. Za zpáteční lístek  München Special z Prahy do Mnichova zaplatí cestující cca 1 560 Kč. Za obdobnou jízdenku z Prahy do Norimberka Nürnberg Special pak zaplatí cca 1 260 Kč. Výhodu jízdenek je také bezplatná přeprava dětí do 15 let v doprovodu rodičů nebo prarodičů na území Německa. 

SONE+ - nejvýhodnější jízdenka na  víkend

V platnosti zůstávají i další cenově výhodné jízdenky pro přeshraniční dopravu. Například víkendová nabídka SONE+ v ceně 160 Kč (osobní vlaky) nebo 360 Kč (také spěšné vlaky, rychlíky a expresy). Tato jízdenka nadále platí na vybraných tratích v Sasku a v Bavorsku a například až do Drážďan nebo Řezna a také do pohraničních přechodových stanic v Rakousku a v Polsku.    

Cestující mohou v příhraničních oblastech Německa využít další výhodné jízdenky EGRONET a LIBNET+. Pro dálkové cesty nebo cesty v zahraničí lze využít i další nabídky City Star, EuroDomino nebo InterRail.

Zpracováno podle tiskové zprávy ČD

Další článek


 

Související články

 


Další články

ČSSZ: Sociální pojištění v kostce pro studenty a absolventy

ČSSZ: Sociální pojištění v kostce pro studenty a absolventy

Před 14 hodinami  |  Ondráčková Kamila
Británie odchází. Co to může znamenat?

Británie odchází. Co to může znamenat?

Jaké budou ekonomické dopady pro zbývající země?

Včera  |  Rybová Romana

ČSOB představuje mobilní platby bez operátorů

ČSOB představuje mobilní platby bez operátorů

Placení funguje na bázi NFC, stačí mobil s Androidem.

24.  6.  2016  |  Pospíšil Aleš  |  6

Nákup bytu, aneb co vám makléř nikdy neřekne

Nákup bytu, aneb co vám makléř nikdy neřekne

„Zjišťovací iniciativa“ při koupi bytu musí být na vaší straně.

24.  6.  2016  |  Procházková Kateřina  |  5

Česká spořitelna začala akceptovat karty UnionPay

Česká spořitelna začala akceptovat karty UnionPay

23.  6.  2016  |  Rybová Romana

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Bydlíme

Nákup bytu, aneb co vám makléř nikdy neřekne

„Zjišťovací iniciativa“ při koupi bytu musí být na vaší straně. více

EuroEUREUR27.100 Kč0.148 %
Americký dolarUSDUSD24.491 Kč2.981 %
Britská libraGBPGBP33.618 Kč-5.107 %
Japonský jenJPYJPY23.920 Kč6.016 %
Chorvatská kunaHRKHRK3.604 Kč0.139 %
více...
PX812.790-4.97 %
CETV54.100-1.64 %
ČEZ410.200-3.48 %
Erste Bank544.000-10.70 %
Fortuna84.500-2.20 %
více...
Meziroční změna HDP4,50%3Q / 15
Míra nezaměstnanosti6,40%k 1. 1. 16
Meziroční inflace0,60%k 1. 1. 16
Průměrná hrubá mzda26 072 Kč3Q / 15
Meziroční růst průmyslu-1,70%k 1. 12. 15
více

Napište nám

Napište nám | Redakce | Inzerce