FinExpert.e15.cz

ING standardně nabízí dvojnásobné plnění smrti při dopravní nehodě

Praha, 12. ledna 2015

ING Životní pojišťovna od ledna trvale zdvojnásobuje pojistné plnění u připojištění smrti úrazem v případě dopravní nehody. Tato úprava životního pojištění je reakcí na zájem klientů o toto plnění, který projevili v rámci časově omezené akce na konci roku 2014. Bonus dvojnásobného plnění se kromě motorových vozidel vztahuje také na MHD, kola, motorky i chodce, pokud dojde k nehodě s vymezenými dopravními prostředky.

Počet dopravních nehod i smrtelných následků každoročně klesá. Přesto pro řadu osob, většinou mužů, taková událost končí tragicky. „Nehoda, úraz, nebo dokonce úmrtí je pro rodinu vždy velká rána, a o to horší je, když se týká hlavního živitele. Finanční dopady mohou být v takovém případě dramatické,“ vysvětluje Helena Lazosová, ředitelka marketingu a produktového vývoje ING Životní pojišťovny.

ING Životní pojišťovna proto v takovém případě vyplatí v rámci připojištění dvojnásobné plnění. „Dvojnásobné plnění jsme nabízeli novým klientům jako časově omezenou akci. Kampaň se ale setkala s  velkým úspěchem, rozhodli jsme se tedy zařadit vyšší výplatu standardně do pojistných podmínek,“ doplňuje Helena Lazosová.

Chodec i MHD

Na nově sjednaných připojištěních smrti úrazem bude nad rámec pojistných podmínek navíc vyplacen k pojistnému plnění vyšší bonus v případě smrti úrazem při dopravní nehodě. Nejenže bude navýšen ze současných 50 % na 100 % (do max. 2 milionů Kč), ale zároveň dochází k rozšíření výčtu dopravních prostředků a účasti pojištěného na dopravní nehodě. Nově pojišťovna poskytne bonus i při smrti úrazem, ke kterému dojde v MHD, na kole nebo na motorce nebo který pojištěný utrpí při dopravní nehodě s vymezenými dopravními prostředky jako chodec. Například motocykly byly loni přítomné u 2 705 nehod, chodci u 3 780 a cyklisté u 4 148 nehod. Autobus, tramvaj nebo trolejbus byly součástí nehody v 3 158 případech.

Další článekDalší články

Hypotéka vs. pronájem: Co se vyplatí?

Hypotéka vs. pronájem: Co se vyplatí?

Před 9 hodinami  |  Ondráčková Kamila
Většinou se stěhujeme jen za humna

Většinou se stěhujeme jen za humna

Před 11 hodinami  |  Rybová Romana
Nejvíce věříme starožitnostem, drahým kovům a stavebnímu spoření

Nejvíce věříme starožitnostem, drahým kovům a stavebnímu spoření

Před 12 hodinami  |  Rybová Romana
Vrácení daně z dohod o provedení práce je jednodušší

Vrácení daně z dohod o provedení práce je jednodušší

Pro vrácení srážkové daně je nutno podat daňové přiznání

Před 17 hodinami  |  Gola Petr  |  1

Nejvíce obyvatel vloni přibylo v Praze

Nejvíce obyvatel vloni přibylo v Praze

Včera  |  Ondráčková Kamila

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Práce na dohodu | Daňové přiznání | Daně | Aktuálně | Vyděláváme

Vrácení daně z dohod o provedení práce je jednodušší

Pro vrácení srážkové daně je nutno podat daňové přiznání více