FinExpert.e15.cz

Hypotéky: Říjnová lákadla v nabídce bank

Úroky se drží nízko a jednotlivé ústavy přidávají i různé bonusy.

Podzim je v plném proudu a banky pokračují s nabídkou zvýhodněných hypotečních úvěrů. Úroky se pořád drží nízko a jednotlivé ústavy přidávají i různé bonusy navíc. Přinášíme vám aktuální přehled.

Raiffeisenbank

Klienti mají nyní standardně možnost provést jednou ročně mimořádnou splátku až 25 % jistiny. „Zdarma jsou mimořádné splátky i u variabilní hypotéky,“ informuje Tomáš Kofroň z Raiffeisenbank. V pondělí 29. 9. odstartovaly tradiční hypoteční dny, v rámci kterých nabízí banka klientům slevu 0,2 procentního bodu ze sazby. Zvýhodněnou sazbu klient získá, pokud si v rámci Hypodnů na pobočce nechá připravit orientační propočet a následně uzavře hypoteční smlouvu do 11. prosince 2014. Po podpisu smlouvy pak od banky získá bonus ve výši 4 000 Kč. „Hypodny banka uspořádá ve dnech 29. září až 11. listopadu,“ doplňuje Kofroň.

Wüstenrot

Od 1. října 2014 snížila Wüstenrot úrokové sazby hypotečních úvěrů na bydlení a refinancování o 0,25 % p.a. „Nejnižší tzv. Extra úrokovou sazbu, za kterou lze získat Hypotéku na bydlení, snížila banka na 1,89 % p. a. Hypotéku Refin nabízí od 1,79 % ročně. Hypotéka na pronájem určená klientům, pro které je pořízení bytu nebo domu vhodnou investicí za účelem dalšího pronájmu, je poskytována za 3,34 % p. a. Klientům, kteří nemohou standardním způsobem doložit své příjmy, nabízí Wüstenrot Hypotéku bez příjmu za garantovanou sazbu 4,19 % p. a.,“ představuje sazby mluvčí banky Helena Dušková.            

Tiskové zprávy

Mimořádné splátky zdarma u hypotéky končí. Ideální fixace? Na 5 let

  

U Hypotéky na bydlení do 85 % zástavní hodnoty nemovitosti a u neúčelové Hypotéky na cokoliv poskytne banka zpracování a poskytnutí úvěru zdarma. „U nově uzavřených hypotečních úvěrů si banka neúčtuje měsíční poplatek za správu úvěru,“ dodává Dušková.

Modrá pyramida

Modrá pyramida rozšířila využití Rychloúvěru, který můžete bez zajištění čerpat až do výše 700 000 Kč a do konce října k němu banka nabízí garantovanou akční sazbu 5,49 % ročně. Kdo je klientem Komerční banky, má možnost získat tento úvěr bez prokazování příjmů.

Rychloúvěr je určen především na rekonstrukci a modernizaci bydlení. Nyní můžete Rychloúvěrem financovat například velké kuchyňské elektrospotřebiče a nábytek, pokud je vše součástí financování koupě či rekonstrukce bytu nebo domu.

Dále můžete Rychloúvěrem financovat administrativní náklady, jako jsou plánovací a projekční práce, provize realitní kanceláři, revizní zprávy, úhrady za právní služby související se získáním bydlení a podobně.

Zpracování úvěru, vedení a správa účtu překlenovacího úvěru je zdarma, splátky si můžete rozložit až na 15 let, získáte daňovou úsporu ze zaplacených úroků z úvěru.

UniCredit Bank

„V letošním roce banka pro klienty připravila novinku – variabilní hypotéku s garancí, která kombinuje výhody obou typů – klient získá nízkou sazbu obvyklou u variabilních hypoték a zároveň garanci, že sazba nestoupne nad dohodnutou hranici, která je rovněž velmi nízko. V současné chvíli nabízí banka u Převratné hypotéky s variabilní sazbou velmi výhodnou úrokovou sazbu od 2,09 %,“ informuje tiskový mluvčí banky Petr Plocek. Od října banka snížila úrokovou sazbu pro desetileté fixace až na 2,84 %, jedná se reakci na poptávku konzervativních klientů.

Komerční banka

„Od 1. října do 31. prosince 2014 pokračuje nabídka vrácení 2 anuitních splátek u Optimální půjčky. Od 1. října nabízí banka nově tento bonus i u Osobního úvěru,“ informuje Michal Teubner.

Nárok na vrácení prvních dvou zaplacených anuitních splátek mají klienti, kteří nebudou po splatnosti se žádnou z vyměřených splátek úvěru a kteří mají aktivní běžný účet v KB. Odměna je klientovi vyplacena po splacení prvních dvou anuitních splátek. Nabídka se nevztahuje na klienty, kteří uzavřeli smlouvu o Optimální půjčce v období od 1. října do 31. prosince 2013 nebo od 1. února do 31. března 2014.

Sberbank

Do konce října 2014 probíhá podzimní hypoteční akce ve Sberbank. Novou hypotéku i refinancování již existujícího úvěru lze nyní získat za 2,26 % p.a. „Sazbu banka garantuje pro úvěry s pětiletou fixací, do 70 % hodnoty nemovitosti při sjednání aktivního FÉR konta a pojištění schopnosti splácet,“ informuje mluvčí banky Hana Drápalová.

Tiskové zprávy

Mimořádné splátky zdarma u hypotéky končí. Ideální fixace? Na 5 let

Sberbank nabízí i možnost mimořádné splátky jednou ročně ve výši 10 % aktuálního zůstatku bez poplatku či akceptace původní smluvní dokumentace včetně tržního ocenění nemovitosti až 7 let zpětně a refinancování až do 100 % hodnoty nemovitosti i pro občany Slovenska.

V případě, že má klient za sebou 22 bezproblémových měsíčních splátek, nemusí dokládat své příjmy. Banka také nabízí možnost refinancovat standardně až 12 měsíců dopředu, aniž by klient musel dokládat příjmy.

mBank

„mHypotéka Light nabízí garantovanou úrokovou sazbu, která aktuálně začíná na 2,09 % p.a. při fixaci na 3 roky, nulové poplatky za vedení úvěrového i běžného účtu a nulové poplatky za mimořádné splátky až do výše 20 % zůstatku jistiny každý rok,“ informuje mluvčí banky Vítězslav Horák. „Zároveň v rámci transparentnosti nabízí banka garantované úrokové sazby všem svým klientům – sazby jsou určeny pro každého, kdo splní stanovené podmínky,“ doplňuje Horák.

GE Money Bank

Od 1. října do 31. prosince 2014 vyhlásila akci na hypotéky i GE Money Bank. Pokud budete na běžný účet GE posílat alespoň 15 000 Kč měsíčně, dostane slevu na sazbě ve výši 0,5 % ročně. Tím mohou klienti banky dosáhnout na úrokovou sazbu od 2,19 % ročně. Nabídka sazby od 2,19 % platí pro účelovou hypotéku od 5 000 000 Kč s variabilní úrokovou sazbou při roční fixaci pevné části sazby. Banka poskytne zdarma zpracování a vedení úvěru, odhad nemovitosti, výpis z KN a snímek katastrální mapy. Dále lze bez poplatku využít dílčí mimořádné splátky do výše 25 % úvěru a vedení běžného účtu při měsíčním kreditním příjmu 7 000 korun.       

Další akce, kterou GE Money od 1. října nabízí je možnost bezúčelového úvěru a sjednání americké hypotéky zajištěné nemovitostí, taktéž bez výše vyjmenovaných poplatků. Banka klientům poskytne úvěr ve výši až 1 500 000 Kč s úrokovou sazbou od 4,99 % ročně. Měsíční splátky by se pak měly pohybovat níže, než třeba u spotřebitelského úvěru.

Další článek


 

 


Další články

Zálohové výživné bylo schváleno vládou. Co to pro nás znamená?

Zálohové výživné bylo schváleno vládou. Co to pro nás znamená?

Zálohové výživné vládě předložila ministryně Michaela Marksová.

Před 8 hodinami  |  Rybová Romana

Budeme silní a budeme si vládnout sami... Dnes započal „Brexit“

Budeme silní a budeme si vládnout sami... Dnes započal „Brexit“

Včera  |  Pospíšil Aleš  |  1
Bankovka 50 Kč skončí, ČNB mapuje její historii od Rakouska-Uherska

Bankovka 50 Kč skončí, ČNB mapuje její historii od Rakouska-Uherska

Včera  |  Pospíšil Aleš
8 poplatků, které chytří lidé zkrátka neplatí

8 poplatků, které chytří lidé zkrátka neplatí

Jestliže chcete skutečně ušetřit, udělejte si inventuru v poplatcích.

Včera  |  web Investiční  |  12

Penzijní spoření: Vše, co potřebujete vědět

Penzijní spoření: Vše, co potřebujete vědět

Podívejme se na jednotlivé výhody, stejně jako rizika.

Včera  |  Skálová Jana  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Daňové přiznání | Školkovné | Sleva na dani | Daně | Vyděláváme

Kdy vzniká zaměstnancům daňový přeplatek? Zde jsou nejčastější případy

Čas na podání daňového přiznání máte v roce 2017 do pondělí 3. dubna. více