FinExpert.e15.cz

Erotika na internetu: Lze bezpečně platit?

Pro někoho tabu, pro jiného denní chléb. Jak bez obav zaplatit a nenaletět podvodníkům?

V několika tématických článcích vás provedeme úskalími a riziky placení na erotických a pornografických webech. Dozvíte se také, zda podnikání v této sféře je opravdu pomyslným zlatým dolem. Smyslem tématu není propagace erotického obsahu internetu a všech jeho forem, ale odborný pohled na způsoby plateb a podnikání.


Tip: Přečtěte si druhý díl seriálu s názvem Kudy tečou peníze z karty.

Nechte se hýčkat na světovém trhu

Erotika je zboží jako jakékoliv jiné a proto i zde platí přímá závislost mezi velikostí trhu, konkurencí a kvalitou služeb. Pokud si zvolíte anglicky psané stránky, tak budete doslova hýčkáni stejně jako zákazníci z USA. Ostatně, tyto internetové stránky většinou běžně využívají i lidé z celé Evropy a dokonce i Japonska. Možná teď přemýšlíte o jazykových schopnostech Japonců, ale realita je taková, že k placení kartou potřebujete maximálně 10 slovíček. Navíc je naše země ve VISA EU regionu. Karetní společnosti si totiž rozdělují svět na regiony a podle toho určují míru rizik transakce. Vzhledem k našemu členství v EU jsme ve stejné skupině jako „staré“ státy EU, a tedy i stejně důvěryhodní Japonci.

Alternativní způsoby plateb

Kromě oblíbených platebních karet jsou i další možnosti placení za erotiku. Američané a Němci mají například možnost zaplatit online šekem na vrub svých bankovních účtů. Američané mohou platit i prostřednictvím telefonu, a to jak jednorázově, tak i formou pravidelného strhávání z telefonního účtu. Na stránkách naší společnosti tyto alternativní platební kanály využívá přibližně 10 % zákazníků a jsou pro nás jen mírně rizikovější, než karty.

Jak platit bez platební karty

Předchozí popisované možnosti v České republice nevyužijete. Proto bych teď rád zmínil alternativní platební kanály orientované na českého zákazníka. Rád bych zdůraznil, že s nimi nemám osobní zkušenost a rád přivítám postřehy a názory zkušenějších.

Telefonní číslo s vysokým tarifem

Přístup získáte zavoláním na linku se zvlášť vysokým tarifem. Tam se dozvíte kód, kterým se přihlásíte na web.

Z pohledu zákazníka to jde o docela rozumný způsob platby, protože má možnost kdykoliv zavěsit. Potřebuje k tomu jen pevnou linku nebo mobilní telefon. Z pohledu obchodníka, snažícího se umožnit přístup zákazníkům po celé Evropě, je to horší. Peníze vybrané za totožný přístup k erotickému obsahu webu, se v jednotlivých zemích výrazně liší. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že poskytovatel plateb, který nám tento kanál nabízel, argumentoval rozdílnou kupní sílou, ale spíše šlo o limity lokálních telefonních společností.

Textová zpráva s vysokým tarifem

Přístup získáte pomocí SMS zprávy, kterou zašlete na číslo s vysokým tarifem. Poté vám přijde potvrzení i s potřebným přihlašovacím kódem.

Z pohledu zákazníka jde o snadné a rychlé řešení, pokud má mobilní telefon. Z pohledu obchodníka je to katastrofa. Zatím jsem se setkal pouze s nabídkami umožňujícími max. 40% výnos z textových zpráv, tj. poloviční oproti platebním kartám. Pokud víte o možnostech aspoň 70% zisku z nejdražších textových zpráv, rád uvítám vaše podněty. Je logické, že žádnému obchodníkovi se nechce odevzdávat většinu zisku telekomunikačním společnostem v podstatě za přenesení pár znaků.

Dialery

Uživatelé vytáčeného připojení jsou speciálním programem odpojeni od svého provozovatele internetu a následně připojeni draze zpoplatněným připojením (zpravidla čísla s vysokým tarifem nebo telefonní čísla exotických zemí).

Tzv. dialery jsou nešťastným řešením, které přímo vyzývá k podvodům. S ohledem na rychlý nástup ADSL a dalších variant neomezeného připojení k internetu a vzhledem k mnoha podvodům, které tuto technologii doprovázejí, ji nepokládám za zajímavou pro solidního obchodníka. Drahé je rovněž zavedení dialeru. Například jistina potřebná pro start „poctivého“ dialeru se v Německu pohybuje v řádech stovek eur.

Platební karty

S ohledem na výše uvedené je nejsnadnější i nejlepší pro platby erotiky využít platební karty. V našem seriálu se budeme podrobněji věnovat právě jim. Poskytneme vám dostatek informací pro snadné a bezpečné placení bez nutnosti jazykových znalostí.

Vlastník karty je velký pán

Existuje mnoho předsudků a fám o rizicích placení kartou na internetu. Realita (na legálním webu) je ale opačná – zákazník je vždy pánem a je schopen efektivně cokoliv kontrolovat. To vše při dodržení několika málo zásad, díky pochopení funkce erotických webů a s využitím zdravého rozumu.

Již brzy se dozvíte o skutečných rizicích internetu, jejich rozpoznávání, a různých (polo)legálních fintách internetových zlodějíčků. Sledujte náš web.

Autor je zaměstnancem české společnosti provozující erotické servery orientované na angloamerické zákazníky. Má na starosti příjem plateb, zákaznickou podporu a vývoj webových aplikací.

Další článek


 

celkem 51 komentářů

Nejnovější komentáře

čau mam takový problem zalaptl jsem xx stranky přes ...
souki
30. 8. 2015, 04:39
zneuzitie karty
tony
11. 9. 2007, 19:31
Re:taky okradly - UseNeXT
Ondra
27. 2. 2007, 17:43
taky okradly - UseNeXT
tetevv
18. 2. 2007, 23:55
Re:Ono platit kartou v reálném světě je možná nebe
Tonda
29. 1. 2007, 15:30

Další články

Spadlo vám do klína velké dědictví? Pozor na oznamovací povinnost

Spadlo vám do klína velké dědictví? Pozor na oznamovací povinnost

Pokud věc neoznámíte, čeká na vás vysoká sankce.

26.  10.  2016  |  Gola Petr  |  4

Peníze jsou doma aneb Mobilní aplikace Air Bank umí nové notifikace

Peníze jsou doma aneb Mobilní aplikace Air Bank umí nové notifikace

Před 7 hodinami  |  Pospíšil Aleš
Smart Banka od Monety umožňuje další pokročilé funkce

Smart Banka od Monety umožňuje další pokročilé funkce

Před 11 hodinami  |  Ondráčková Kamila  |  1
Hospodští přicházejí na chuť EET, pomáhá jim optimalizovat podnikání

Hospodští přicházejí na chuť EET, pomáhá jim optimalizovat podnikání

Včera  |  Pospíšil Aleš  |  9
Fórum: Postup při prodeji bytu bez realitky

Fórum: Postup při prodeji bytu bez realitky

Včera  |  Fórum FinExpert.cz

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Děti | Zajímavosti | Šetříme | Nakupujeme

10 tipů, jak ušetřit i s malým dítětem

Dá se i s miminkem ušetřit? Připravili jsme pro vás 10 tipů. více