FinExpert.e15.cz

Erotika na internetu: Lze bezpečně platit?

Pro někoho tabu, pro jiného denní chléb. Jak bez obav zaplatit a nenaletět podvodníkům?

V několika tématických článcích vás provedeme úskalími a riziky placení na erotických a pornografických webech. Dozvíte se také, zda podnikání v této sféře je opravdu pomyslným zlatým dolem. Smyslem tématu není propagace erotického obsahu internetu a všech jeho forem, ale odborný pohled na způsoby plateb a podnikání.


Tip: Přečtěte si druhý díl seriálu s názvem Kudy tečou peníze z karty.

Nechte se hýčkat na světovém trhu

Erotika je zboží jako jakékoliv jiné a proto i zde platí přímá závislost mezi velikostí trhu, konkurencí a kvalitou služeb. Pokud si zvolíte anglicky psané stránky, tak budete doslova hýčkáni stejně jako zákazníci z USA. Ostatně, tyto internetové stránky většinou běžně využívají i lidé z celé Evropy a dokonce i Japonska. Možná teď přemýšlíte o jazykových schopnostech Japonců, ale realita je taková, že k placení kartou potřebujete maximálně 10 slovíček. Navíc je naše země ve VISA EU regionu. Karetní společnosti si totiž rozdělují svět na regiony a podle toho určují míru rizik transakce. Vzhledem k našemu členství v EU jsme ve stejné skupině jako „staré“ státy EU, a tedy i stejně důvěryhodní Japonci.

Alternativní způsoby plateb

Kromě oblíbených platebních karet jsou i další možnosti placení za erotiku. Američané a Němci mají například možnost zaplatit online šekem na vrub svých bankovních účtů. Američané mohou platit i prostřednictvím telefonu, a to jak jednorázově, tak i formou pravidelného strhávání z telefonního účtu. Na stránkách naší společnosti tyto alternativní platební kanály využívá přibližně 10 % zákazníků a jsou pro nás jen mírně rizikovější, než karty.

Jak platit bez platební karty

Předchozí popisované možnosti v České republice nevyužijete. Proto bych teď rád zmínil alternativní platební kanály orientované na českého zákazníka. Rád bych zdůraznil, že s nimi nemám osobní zkušenost a rád přivítám postřehy a názory zkušenějších.

Telefonní číslo s vysokým tarifem

Přístup získáte zavoláním na linku se zvlášť vysokým tarifem. Tam se dozvíte kód, kterým se přihlásíte na web.

Z pohledu zákazníka to jde o docela rozumný způsob platby, protože má možnost kdykoliv zavěsit. Potřebuje k tomu jen pevnou linku nebo mobilní telefon. Z pohledu obchodníka, snažícího se umožnit přístup zákazníkům po celé Evropě, je to horší. Peníze vybrané za totožný přístup k erotickému obsahu webu, se v jednotlivých zemích výrazně liší. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že poskytovatel plateb, který nám tento kanál nabízel, argumentoval rozdílnou kupní sílou, ale spíše šlo o limity lokálních telefonních společností.

Textová zpráva s vysokým tarifem

Přístup získáte pomocí SMS zprávy, kterou zašlete na číslo s vysokým tarifem. Poté vám přijde potvrzení i s potřebným přihlašovacím kódem.

Z pohledu zákazníka jde o snadné a rychlé řešení, pokud má mobilní telefon. Z pohledu obchodníka je to katastrofa. Zatím jsem se setkal pouze s nabídkami umožňujícími max. 40% výnos z textových zpráv, tj. poloviční oproti platebním kartám. Pokud víte o možnostech aspoň 70% zisku z nejdražších textových zpráv, rád uvítám vaše podněty. Je logické, že žádnému obchodníkovi se nechce odevzdávat většinu zisku telekomunikačním společnostem v podstatě za přenesení pár znaků.

Dialery

Uživatelé vytáčeného připojení jsou speciálním programem odpojeni od svého provozovatele internetu a následně připojeni draze zpoplatněným připojením (zpravidla čísla s vysokým tarifem nebo telefonní čísla exotických zemí).

Tzv. dialery jsou nešťastným řešením, které přímo vyzývá k podvodům. S ohledem na rychlý nástup ADSL a dalších variant neomezeného připojení k internetu a vzhledem k mnoha podvodům, které tuto technologii doprovázejí, ji nepokládám za zajímavou pro solidního obchodníka. Drahé je rovněž zavedení dialeru. Například jistina potřebná pro start „poctivého“ dialeru se v Německu pohybuje v řádech stovek eur.

Platební karty

S ohledem na výše uvedené je nejsnadnější i nejlepší pro platby erotiky využít platební karty. V našem seriálu se budeme podrobněji věnovat právě jim. Poskytneme vám dostatek informací pro snadné a bezpečné placení bez nutnosti jazykových znalostí.

Vlastník karty je velký pán

Existuje mnoho předsudků a fám o rizicích placení kartou na internetu. Realita (na legálním webu) je ale opačná – zákazník je vždy pánem a je schopen efektivně cokoliv kontrolovat. To vše při dodržení několika málo zásad, díky pochopení funkce erotických webů a s využitím zdravého rozumu.

Již brzy se dozvíte o skutečných rizicích internetu, jejich rozpoznávání, a různých (polo)legálních fintách internetových zlodějíčků. Sledujte náš web.

Autor je zaměstnancem české společnosti provozující erotické servery orientované na angloamerické zákazníky. Má na starosti příjem plateb, zákaznickou podporu a vývoj webových aplikací.

Další článek


 
celkem 51 komentářů

Poslední komentáře

čau mam takový problem zalaptl jsem xx stranky přes ...
souki
30. 8. 2015, 04:39
zneuzitie karty
tony
11. 9. 2007, 19:31
Re:taky okradly - UseNeXT
Ondra
27. 2. 2007, 17:43
taky okradly - UseNeXT
tetevv
18. 2. 2007, 23:55
Re:Ono platit kartou v reálném světě je možná nebe
Tonda
29. 1. 2007, 15:30

Další články

Čerství vysokoškoláci jsou sebevědomí. Čekají vyšší platy

Čerství vysokoškoláci jsou sebevědomí. Čekají vyšší platy

Právě teď  | 
Zdraví a rodina jsou pro nás na prvním místě

Zdraví a rodina jsou pro nás na prvním místě

Včera  |  Rybová Romana
V kterých zemích se žije nejlépe?

V kterých zemích se žije nejlépe?

Dle studie OSN „Human Development Index 2015“ patří Česko mezi třicítku zemí s nejlepšími životními podmínkami.

11.  5.  2016  |  Gola Petr  |  7

Jak se změní daňové povinnosti při prodeji nemovitosti?

Jak se změní daňové povinnosti při prodeji nemovitosti?

Při prodeji bytu, domu či pozemku se odvádí daň z nabytí nemovitých věcí. Jestliže však legislativním procesem úspěšně projde novela, dojde ke změně poplatníka.

Včera  |  Ivanco Gabriela

Minimální mzda by se měla opět zvýšit. Je ale otázkou o kolik

Minimální mzda by se měla opět zvýšit. Je ale otázkou o kolik

Včera  |  Rybová Romana

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Přehled | Zajímavosti | Vyděláváme | Bydlíme

V kterých zemích se žije nejlépe?

Dle studie OSN „Human Development Index 2015“ patří Česko mezi třicítku zemí s nejlepšími životními podmínkami. více

EuroEUREUR27.025 Kč-0.019 %
Americký dolarUSDUSD24.192 Kč-0.252 %
Britská libraGBPGBP35.570 Kč-0.107 %
Japonský jenJPYJPY21.979 Kč-0.146 %
Chorvatská kunaHRKHRK3.605 Kč-0.111 %
více...
PX890.100-0.02 %
CETV56.4000.00 %
ČEZ429.400-0.35 %
Erste Bank663.5000.47 %
Fortuna86.2001.41 %
více...
Meziroční změna HDP4,50%3Q / 15
Míra nezaměstnanosti6,40%k 1. 1. 16
Meziroční inflace0,60%k 1. 1. 16
Průměrná hrubá mzda26 072 Kč3Q / 15
Meziroční růst průmyslu-1,70%k 1. 12. 15
více