FinExpert.e15.cz

Erotika na internetu: Lze bezpečně platit?

Pro někoho tabu, pro jiného denní chléb. Jak bez obav zaplatit a nenaletět podvodníkům?

V několika tématických článcích vás provedeme úskalími a riziky placení na erotických a pornografických webech. Dozvíte se také, zda podnikání v této sféře je opravdu pomyslným zlatým dolem. Smyslem tématu není propagace erotického obsahu internetu a všech jeho forem, ale odborný pohled na způsoby plateb a podnikání.


Tip: Přečtěte si druhý díl seriálu s názvem Kudy tečou peníze z karty.

Nechte se hýčkat na světovém trhu

Erotika je zboží jako jakékoliv jiné a proto i zde platí přímá závislost mezi velikostí trhu, konkurencí a kvalitou služeb. Pokud si zvolíte anglicky psané stránky, tak budete doslova hýčkáni stejně jako zákazníci z USA. Ostatně, tyto internetové stránky většinou běžně využívají i lidé z celé Evropy a dokonce i Japonska. Možná teď přemýšlíte o jazykových schopnostech Japonců, ale realita je taková, že k placení kartou potřebujete maximálně 10 slovíček. Navíc je naše země ve VISA EU regionu. Karetní společnosti si totiž rozdělují svět na regiony a podle toho určují míru rizik transakce. Vzhledem k našemu členství v EU jsme ve stejné skupině jako „staré“ státy EU, a tedy i stejně důvěryhodní Japonci.

Alternativní způsoby plateb

Kromě oblíbených platebních karet jsou i další možnosti placení za erotiku. Američané a Němci mají například možnost zaplatit online šekem na vrub svých bankovních účtů. Američané mohou platit i prostřednictvím telefonu, a to jak jednorázově, tak i formou pravidelného strhávání z telefonního účtu. Na stránkách naší společnosti tyto alternativní platební kanály využívá přibližně 10 % zákazníků a jsou pro nás jen mírně rizikovější, než karty.

Jak platit bez platební karty

Předchozí popisované možnosti v České republice nevyužijete. Proto bych teď rád zmínil alternativní platební kanály orientované na českého zákazníka. Rád bych zdůraznil, že s nimi nemám osobní zkušenost a rád přivítám postřehy a názory zkušenějších.

Telefonní číslo s vysokým tarifem

Přístup získáte zavoláním na linku se zvlášť vysokým tarifem. Tam se dozvíte kód, kterým se přihlásíte na web.

Z pohledu zákazníka to jde o docela rozumný způsob platby, protože má možnost kdykoliv zavěsit. Potřebuje k tomu jen pevnou linku nebo mobilní telefon. Z pohledu obchodníka, snažícího se umožnit přístup zákazníkům po celé Evropě, je to horší. Peníze vybrané za totožný přístup k erotickému obsahu webu, se v jednotlivých zemích výrazně liší. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že poskytovatel plateb, který nám tento kanál nabízel, argumentoval rozdílnou kupní sílou, ale spíše šlo o limity lokálních telefonních společností.

Textová zpráva s vysokým tarifem

Přístup získáte pomocí SMS zprávy, kterou zašlete na číslo s vysokým tarifem. Poté vám přijde potvrzení i s potřebným přihlašovacím kódem.

Z pohledu zákazníka jde o snadné a rychlé řešení, pokud má mobilní telefon. Z pohledu obchodníka je to katastrofa. Zatím jsem se setkal pouze s nabídkami umožňujícími max. 40% výnos z textových zpráv, tj. poloviční oproti platebním kartám. Pokud víte o možnostech aspoň 70% zisku z nejdražších textových zpráv, rád uvítám vaše podněty. Je logické, že žádnému obchodníkovi se nechce odevzdávat většinu zisku telekomunikačním společnostem v podstatě za přenesení pár znaků.

Dialery

Uživatelé vytáčeného připojení jsou speciálním programem odpojeni od svého provozovatele internetu a následně připojeni draze zpoplatněným připojením (zpravidla čísla s vysokým tarifem nebo telefonní čísla exotických zemí).

Tzv. dialery jsou nešťastným řešením, které přímo vyzývá k podvodům. S ohledem na rychlý nástup ADSL a dalších variant neomezeného připojení k internetu a vzhledem k mnoha podvodům, které tuto technologii doprovázejí, ji nepokládám za zajímavou pro solidního obchodníka. Drahé je rovněž zavedení dialeru. Například jistina potřebná pro start „poctivého“ dialeru se v Německu pohybuje v řádech stovek eur.

Platební karty

S ohledem na výše uvedené je nejsnadnější i nejlepší pro platby erotiky využít platební karty. V našem seriálu se budeme podrobněji věnovat právě jim. Poskytneme vám dostatek informací pro snadné a bezpečné placení bez nutnosti jazykových znalostí.

Vlastník karty je velký pán

Existuje mnoho předsudků a fám o rizicích placení kartou na internetu. Realita (na legálním webu) je ale opačná – zákazník je vždy pánem a je schopen efektivně cokoliv kontrolovat. To vše při dodržení několika málo zásad, díky pochopení funkce erotických webů a s využitím zdravého rozumu.

Již brzy se dozvíte o skutečných rizicích internetu, jejich rozpoznávání, a různých (polo)legálních fintách internetových zlodějíčků. Sledujte náš web.

Autor je zaměstnancem české společnosti provozující erotické servery orientované na angloamerické zákazníky. Má na starosti příjem plateb, zákaznickou podporu a vývoj webových aplikací.

Další článek


 
celkem 51 komentářů

Poslední komentáře

čau mam takový problem zalaptl jsem xx stranky přes ...
souki
30. 8. 2015, 04:39
zneuzitie karty
tony
11. 9. 2007, 19:31
Re:taky okradly - UseNeXT
Ondra
27. 2. 2007, 17:43
taky okradly - UseNeXT
tetevv
18. 2. 2007, 23:55
Re:Ono platit kartou v reálném světě je možná nebe
Tonda
29. 1. 2007, 15:30

Další články

Srovnání: Ceny bytů letem světem

Srovnání: Ceny bytů letem světem

Před 8 hodinami  |  Rybová Romana  |  1
Pět tipů: co můžete udělat pro vyšší pracovní výkon

Pět tipů: co můžete udělat pro vyšší pracovní výkon

Nastavte správně svůj pracovní výkon. Přinášíme pár tipů.

Před 9 hodinami  |  Štarková Petra

mBank mění sazebník: Jiná pravidla hry pro výběry zdarma

mBank mění sazebník: Jiná pravidla hry pro výběry zdarma

mBank připravila od září několik větších i menších změn.

1.  7.  2016  |  Ondráčková Kamila  |  64

Kreditka Style od „Raiffky“ je v létě s bonusem 1 500 Kč

Kreditka Style od „Raiffky“ je v létě s bonusem 1 500 Kč

Před 13 hodinami  |  Pospíšil Aleš
Hrubá vs. čistá mzda: Jak velké jsou rozdíly a proč?

Hrubá vs. čistá mzda: Jak velké jsou rozdíly a proč?

Hrubá mzda je základním údajem pro výpočet té čisté.

Před 15 hodinami  |  Gola Petr

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Z dlouhé chvíle... Zkoukněte, na čem můžete ušetřit

Z dlouhé chvíle... Zkoukněte, na čem můžete ušetřit

Se smartphonem v kapse můžete ušetřit prakticky na všem. více

EuroEUREUR27.025 Kč0.019 %
Americký dolarUSDUSD24.573 Kč-0.114 %
Britská libraGBPGBP32.291 Kč0.006 %
Japonský jenJPYJPY23.565 Kč1.697 %
Chorvatská kunaHRKHRK3.611 Kč0.028 %
více...
PX889.290-0.35 %
CETV57.8003.68 %
ČEZ461.000-0.86 %
Erste Bank646.5001.32 %
Fortuna88.700-0.89 %
více...
Meziroční změna HDP4,50%3Q / 15
Míra nezaměstnanosti6,40%k 1. 1. 16
Meziroční inflace0,60%k 1. 1. 16
Průměrná hrubá mzda26 072 Kč3Q / 15
Meziroční růst průmyslu-1,70%k 1. 12. 15
více