FinExpert.e15.cz

Era a ČSOB od září mění sazebníky

Nový sazebník tvoří z velké části změna textace. Ke změnám v poplatcích za služby však došlo také.

Od 1. září 2015 připravila nový sazebník ČSOB a Era. Klienti nemusí procházet dlouhé stránky sazebníků, obě banky shrnuly změny do poměrně stručného přehledu. Dá se říct, že žádné převratné změny a novinky zákazníky nečekají. V následujícím přehledu se můžete na změny podívat.

ČSOB

Nový sazebník ČSOB tvoří z velké části změna textace. Ke změnám v poplatcích za služby došlo samozřejmě také. S novým sazebníkem budou klienti s ČSOB Studentským kontem přecházet automaticky na ČSOB Plus Konto. Po dokončení studia mají nadále možnost mít konto zdarma. Plus Konto již nebude mít vlastní sazebník, nově najdou klienti tento ceník v sazebníku pro fyzické osoby.

Od září bude vyšší poplatek za výběr hotovosti na pobočče. Původně si banka za službu účtovala 60 korun + 1 % z vybírané částky, nově vyjde služba na 70 korun. Stejná změna ceny se týká i vkladu či výběru z účtu prostřednictvím šeku hotovostně. 

Tiskové zprávy

Online produkty a služby: Banky jdou klientům naproti

Kdo bude vybírat hotovost z kreditní karty, nebude již platit procenta z vybírané částky, nově bude každý výběr zpoplatněn fixní částkou. Výběr z bankomatu ČSOB v ČR a SR vyjde na 50 korun, dosud byl poplatek 6 korun + 1,5 %. Výběr z bankomatu jiné banky v ČR vyjde nově na 100 korun, dle starého sazebníku to bylo 35 korun + 1,5 %. Elektronický převod z úvěru kreditní karty na běžný platební účet klienta vedený v ČSOB přijde klienta na 150 korun, původně stála služba 30 korun a 1,5 %. Automatické inkaso plné splátky kreditní karty – roční poplatek zlevní z 200 korun na 20 korun.  

Era

Era představuje nový sazebník poprvé po dubnovém zeštíhlení. Také v Eře se jedná o změny v textaci a částečně změny poplatků za služby.

Změny v poplatcích za služby se budou týkat kreditních karet. Poplatek za služby spojené s každou kreditní kartou vydanou k účtu měsíčně bude stát 30 korun. Doposud byl první rok zdarma a druhý a následující rok za 280 korun. Obnovené vydání karty zdraží z původních 280 na 350 korun. Měsíční výpis poštou byl pro majitele kreditních karet doposud zdarma, nyní bude za poplatek 20 korun.

Poplatek za výběr z bankomatu ČSOB v ČR a SR se také změní. Z původních 5 korun + 1,5 % na 50 korun. Výběr z bankomatu jiné banky v České republice bude od září stát 100 korun, původně si banka účtovala 30 korun + 1,5 %. Kdo si bude chtít vybrat hotovost z kreditní karty na pobočce České pošty, zaplatí 70 korun. Do konce srpna platí cena 35 korun + 1,5 %. A stejně jako v ČSOB bude Elektronický převod z úvěru kreditní karty na běžný platební účet klienta vedený v Poštovní spořitelně za fixní poplatek 150 korun. Dosud klient zaplatil 1,5 % z převedené částky.

Automatická plná splátka úvěru u kreditních karet vyjde klienty na 20 korun měsíčně, namísto původních 200 ročně. Nová služba Identifikace držitele předplacené platební karty na České poště vyjde zákazníky na 99 Kč.

Jestliže máte poštovní termínovaný vklad, ušetříte 20 korun za následující – Změna údajů o vkladateli, vzoru podpisu vkladatele, dispozice pro výplatu vkladu a úroků při ukončení smluvního vztahu, dispozice pro převod úroků při sjednání obnovy, zrušení obnovy vkladu, zrušení blokace vkladu. 

Další článek


 

celkem 7 komentářů

Nejnovější komentáře

Co dělá ministr a oligarcha Babiš? Pardon ona je tu ...
Vladimír Novák
29. 8. 2015, 11:20
Ano, myslí to vážně, stále asi mají dost klientů kte...
Amigo
28. 8. 2015, 16:18
Tak to bude cool ... A proto - " PODPOŘTE SVOJI B...
Carmen
28. 8. 2015, 08:52
Jasně i ČSOB umí udělat účty zdarma v rámci neveřejn...
komik
27. 8. 2015, 15:39
To doopravdy myslí vážně??? :-O
bv
27. 8. 2015, 13:05

Další články

Tipy, jak se odlišit od konkurence

Tipy, jak se odlišit od konkurence

Základem úspěšného podnikání je najít takové služby či produkt, který v oblasti, ve které působíte, schází.

Před 2 hodinami  |  Výborná Klára

Kupujete nemovitost? 9 rychlých tipů právě pro vás

Kupujete nemovitost? 9 rychlých tipů právě pro vás

Následující tipy by vám měly pomoci se zorientovat.

Před 4 hodinami  |  web Investiční  |  1

Air Bank slaví vavříny vítězství, je nejvstřícnější bankou roku 2016

Air Bank slaví vavříny vítězství, je nejvstřícnější bankou roku 2016

Před 8 hodinami  |  Pospíšil Aleš
Znáte bezpečnostní prvky bankovek? Je jich osm a jsou to...

Znáte bezpečnostní prvky bankovek? Je jich osm a jsou to...

Zapněte UV lampu, vylovte z kapsy iPhone. Penízky čekají.

Před 16 hodinami  |  Pospíšil Aleš

„Raiffka“ láká klienty Zuna na smartphone zdarma, musíte se ale upsat

„Raiffka“ láká klienty Zuna na smartphone zdarma, musíte se ale upsat

Včera  |  Pospíšil Aleš  |  2

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Práce na dohodu | Daňové přiznání | Daně | Aktuálně | Vyděláváme

Vrácení daně z dohod o provedení práce je jednodušší

Pro vrácení srážkové daně je nutno podat daňové přiznání více