FinExpert.e15.cz

EET zatím řeší 1/4 podnikatelů. Vyzvedněte si autentizační údaje, vyzývá berňák

Do startu Elektronické evidence tržeb zbývá méně než 30 pracovních dní. Od prosince se povinnost evidovat tržby vztahuje na podnikatele v pohostinství a ubytovacích službách (klasifikace NACE 55 a 56), jenže ti podle všeho mají času dost... Dle Finanční správy si do dnešního dne požádalo o tzv. autentizační údaje, respektive byly vydány zhruba jen 12 tisícům podnikatelům, což je zhruba čtvrtina podnikatelských subjektů, u kterých berní úředníci očekávají povinnost evidence od 1. prosince 2016.

Vyděláváme | OSVČ | Zákony | Podnikání | Elektronická evidence tržeb (EET) | Daně | Legislativa

EET: zbývá měsíc a půl, poradíme jak začít

Pokud nejste připraveni, je čas kousnout do kyselého jablka.

Logika tak neúprosně směřuje k tomu, že velká část podnikatelů si bude o autentizační údaje žádat až v průběhu listopadu, díky čemuž lze očekávat velký nápor na územní pracoviště finančních úřadů. Finanční správa tak vyzývá podnikatele, aby podání žádosti neodkládali a nenechali žádost o autentizační údaje na poslední chvíli.

Autentizační údaje k evidenci tržeb je možné získat dvěma způsoby, a to buď elektronicky, prostřednictvím daňového portálu (EPO žádost) s využitím přihlašovacích údajů do datové schránky, nebo osobně na kterémkoliv územním pracovišti finančního úřadu. Kompletní informace o evidenci tržeb naleznete na www.etrzby.cz. Užitečný souhrn nejčastějších dotazů a odpovědí naleznete zde.

Další článek


 

 


Další články

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená