FinExpert.e15.cz

Dovolená a platební karta patří neodmyslitelně k sobě

Ke konci loňského roku bylo vydáno tolik platebních karet, že jejich počet převýšil počet obyvatel naší republiky. Banky celkem vydaly už 11, 4 milionu karet. Stále více je využíváme také k platbám v zahraničí. V roce 2015 jsme prostřednictvím karet zaplatili 81,1 miliard korun.

„Z našich statistik vyplývá, že si klienti ČSOB a Ery Poštovní spořitelny na svých zahraničních dovolených zvykli využívat platební karty. Loni během června až srpna provedli v zahraničí platby ve výši 269 milionů korun, což je o 10 % více než ve stejných měsících roku 2014. Největší počet transakcí proběhl na Slovensku a nejčastěji je klienti využívali v obchodech s potravinami, v hotelích, restauracích a na čerpacích stanicích,“ říká Patrik Šálek, výkonný manažer útvaru Řízení produktů – karty ČSOB.  

Cestování | Dovolená

Chorvatsko volá! Na kolik vás letos vyjde dovolená?

Podívejme, na kolik taková dovolená se vším všudy vyjde.

Dříve jsme si při cestách do zahraničí spíše měnili hotovost. Nyní už to tak není. Zvykli jsme si řešit vše až v místě dovolené a nenosit u sebe velký obnos peněz. Platba kartou je i bezpečnější. Kartu si totiž můžete pojistit pro případ krádeže. Hotovost nikoliv. Další výhodou je fakt, že nemusíme řešit, kde jsou směnárny, atd. Karta platbou u obchodníka také vyjde jednoznačně nejlevněji. Pokud vám tedy obchodník nenaúčtuje přirážku právě za platbu kartou. Na tuto skutečnost by vás ale měl dopředu upozornit.

To ale samozřejmě neznamená, abychom u sebe neměli mít žádné peníze. V malém chorvatském kempu v samoobsluze nejspíš kartou nezaplatíte, stejně tak jako u stánku se zmrzlinou.

Co dělat v případě krádeže karty?

Postup je jasný. Hned jak zjistíte, že vám platební karta chybí, kontaktujte svou banku. Ta vám kartu zablokuje. Z toho vyplývá, že je dobré mít telefonní číslo do banky hned po ruce. Dále se můžete s bankou po telefonu dohodnout na vydání náhradní karty, případně zaslání nouzové hotovosti. „Pokud má klient sjednáno cestovní pojištění, pomůže asistenční služba, která slouží jako podpora při podobných situacích. Asistenti také pomohou se ztrátou cestovního dokladu, dokladů od vozidla nebo řidičského oprávnění,“ radí ČSOB.

Další článek


 

 


Další články

21 důvodů, proč právě teď splachujete peníze do záchodu

21 důvodů, proč právě teď splachujete peníze do záchodu

Stačí jen mírně upravit spotřebitelské návyky.

Před 8 hodinami  |  web Investiční  |  7

Novopečení otcové budou mít od příštího roku nárok na týden placeného volna

Novopečení otcové budou mít od příštího roku nárok na týden placeného volna

Sněmovna schválila týdenní dovolenou pro otce, kterým se narodilo dítě. Tato novela by měla začít platit příští rok od ledna nebo února.

Včera  | 

Daňová sleva na EET v praktických příkladech

Daňová sleva na EET v praktických příkladech

Na slevu na EET mají nárok pouze fyzické osoby, právnické osoby nikoliv.

Včera  |  Gola Petr  |  5

Akční nabídky a asistent na telefonu. Znáte výhody firemních karet Visa?

Akční nabídky a asistent na telefonu. Znáte výhody firemních karet Visa?

(Inzerce) Placení bankovní kartou je už v Česku běžným standardem. Povědomí o firemních kartách a jejich výhodách ale stále není moc rozšířené.

Včera  |  Inzerce

ČSOB rozšíří platební bránu o řešení EET

ČSOB rozšíří platební bránu o řešení EET

Včera  |  Ondráčková Kamila  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Trh práce | Zákoník práce | Hledání práce | Zákony | Vyděláváme | Práce

Práce přesčas: Víte, na co máte nárok a na co si dát pozor?

Počet přesčasových hodin je jasně daný zákonnou úpravou. více