FinExpert.e15.cz

ČSOB pomůže nejen s hypotékou, ale i s nákupem nemovitosti

Praha, 27. ledna 2017

ČSOB svým klientům při vyřízení hypotéky nabízí nad rámec finančních služeb i nefinanční servis spojený s nákupem samotné nemovitosti. Od ledna mají její klienti na pěti pobočkách v Praze a na pěti pobočkách na Moravě možnost při žádosti o hypotéku využít speciálních doplňkových služeb, které jim mohou výrazně usnadnit koupi bytu nebo rodinného domu a umožní jim předejít i možným následným nepříjemnostem.

„Koupě vysněného domova je životní investicí, která se ovšem v případě naší nepozornosti může změnit v noční můru. Rozhodli jsme se proto nabídnout klientům ČSOB při této životní události pomocnou ruku. Můžeme tak být nejenom jejich bankéřem a vyřídit hypotéku, ale i technickým inspektorem či právníkem,“ přibližuje Richard Kotrlík, manažer útvaru Bydlení a úvěry ČSOB.

V rámci tříměsíčního pilotního projektu bankéř na jedné z deseti vybraných poboček nabídne klientovi, který projeví zájem o financování bydlení, služby právního prověření nemovitosti, její technickou inspekci, kontrolu sepsaných smluv či jejich přípravu mezi kupujícím a prodávajícím. Klienti tak budou mít jistotu, že neinvestují své peníze do nemovitosti, která nemá parametry, které uvádí prodávající či realitní kancelář, nebo je v neodpovídajícím technickém stavu.

Tyto nefinanční služby pro klienty ČSOB zajistí společnost Alisen, která je v Česku v tomto oboru jedničkou. „Alisen prošla výběrovým řízením zejména díky svým dlouholetým zkušenostem v oboru a odborností poskytovaných služeb,“ uvádí Richard Kotrlík. Využití těchto služeb není vázáno na sjednání hypotéky, představuje doplněk, který klienti mohou, ale nemusí využít. Klienti ČSOB a Ery Poštovní spořitelny mají na služby Alisen 20% slevu oproti běžným zákazníkům.

„Víme, že někteří klienti při koupi nemovitosti samozřejmě počítají každou korunu. Někdy ale šetří na špatných položkách a toto šetření se jim může ve výsledku prodražit. Co s bytem, který nás sice stál o několik tisícovek méně, když ho musíme za dalších několik set tisíc opravit, protože jsme si nenechali odborně zkontrolovat například rozvody elektřiny nebo zateplení, nebo zjistíme, že jeho velikost je o pár metrů menší?“ komentuje tuto doplňkovou službu Kotrlík.

Koupě nemovitosti díky této službě nemusí představovat stresující proces, během kterého se kupující musí bát, zda nekupuje „zajíce v pytli“. Zkušení bankéři tu nejsou pouze od toho, aby vyřídili hypotéku, ale aby klientům pomohli realizovat jejich vysněné bydlení bez starostí. Navíc proces objednání a dodání doplňkové služby je pro klienty velice jednoduchý.

Tříměsíční pilotní projekt banka odstartuje zatím na desítce vybraných poboček, na pěti pražských, dvou ve Zlíně, jedné v Brně, ve Vyškově a Břeclavi. Zavedení této novinky předcházel kvalitativní a kvantitativní výzkum, ve kterém se banka zajímala, o který druh nefinančních služeb mají klienti při nákupu nemovitosti na hypotéku největší zájem.

Další článekDalší články

6 tipů, jak zvládnout daňové přiznání na poslední chvíli

6 tipů, jak zvládnout daňové přiznání na poslední chvíli

Řada podnikatelů vyplňuje přiznání ve stresu. Jak se vyvarovat chyb?

Před 3 hodinami  |  Kleinová Andrea

Nájem a daně v příkladech aneb Jak vyplnit „přiznání“

Nájem a daně v příkladech aneb Jak vyplnit „přiznání“

Týká se vás i příloha číslo dvě daňového přiznání.

Před 6 hodinami  |  Gola Petr

Hypotéka vs. pronájem: Co se vyplatí?

Hypotéka vs. pronájem: Co se vyplatí?

Včera  |  Ondráčková Kamila  |  1
Většinou se stěhujeme jen za humna

Většinou se stěhujeme jen za humna

Včera  |  Rybová Romana
Nejvíce věříme starožitnostem, drahým kovům a stavebnímu spoření

Nejvíce věříme starožitnostem, drahým kovům a stavebnímu spoření

Včera  |  Rybová Romana

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Práce na dohodu | Daňové přiznání | Daně | Aktuálně | Vyděláváme

Vrácení daně z dohod o provedení práce je jednodušší

Pro vrácení srážkové daně je nutno podat daňové přiznání více