FinExpert.e15.cz

ČP rozšířila asistenční služby u životního pojištění

Praha, 6. listopadu 2014

Příspěvek na rehabilitace, garance pobytu v lázních či dostupnost druhého lékařského názoru, to jsou jedny z mnoha výhod asistenčních služeb životního pojištění „Můj život“

Asistenční služby se stávají stále samozřejmější součástí životního pojištění. Česká pojišťovna pracuje v rámci své nabídky životního pojištění „Můj život“ se třemi úrovněmi asistence, které na sebe navazují a z nichž si může klient vybírat. Tyto služby nabízejí mimo jiné konzultaci prostřednictvím druhého lékařského názoru či zajištění lázeňské, resp. rehabilitační péče a jsou dostupné ve speciální variantě také pro děti.

Poradenství – Služby – Rekonvalescence

Pro ty, kteří zvolí životní pojištění Můj život, Česká pojišťovna připravila možnost sjednání jedné ze tří variant balíčků asistenčních služeb. Jde o Poradenství (zdravotní služby na telefonu, jako např. lékařské informace a informace o prevenci, nebo dále pak druhý lékařský názor při diagnóze závažného onemocnění), Služby (objednání k lékaři, doprava z/do nemocnice, dostupnost lehké sádry nebo osobní asistent) a Rekonvalescenci. 

Právě v oblasti následné zdravotní péče přináší pojištění „Můj život“ zvlášť cennou službu – u závažných onemocnění získává klient příspěvek na rehabilitaci a pobyt v lázních (vč. garance lůžka). Součástí plnění je tedy nejen úhrada nákladů, ale především organizace, vytipování konkrétního zdravotnického zařízení, objednání a zprostředkování vlastní léčby. „V rámci asistenčních služeb Česká pojišťovna umožní přístup do špičkových českých zdravotnických zařízení. České zdravotnictví je na vysoké úrovni a disponuje řadou pracovišť světové úrovně. Problémem je však kapacita a přístup do těchto pracovišť. A to můžeme našim klientům zajistit,“ vysvětluje Aleš Krejdl, ředitel Útvaru životního pojištění. U různých diagnóz se tato následná péče poskytuje nejen v oblasti léčebně rehabilitační a lázeňské, ale také v oblasti psychologie, psychiatrie či plastické chirurgie.

Druhý lékařský názor

Již základní verze asistenčních služeb obsahuje v rámci balíčku Poradenství pojištění druhého lékařského názoru. Ten představuje důležitý nástroj pro řešení složitých situací zdravotního charakteru. Umožňuje klientovi získat rychle a srozumitelně vysoce kvalifikovaný nezávislý medicínský názor. To je užitečné zejména u nově diagnostikovaných závažných onemocnění, kde je nutná operace nebo dlouhodobé léčení. Mezi diagnózy, pro které se druhý lékařský názor poskytuje, patří např. transplantace, amputace nebo onkologické diagnózy.

Péče o dítě

Asistenční služby jsou dostupné ve speciální variantě také pro děti. Nabízí například následnou péči v podobě pobytů v rehabilitačních a lázeňských zařízeních a mnoho dalšího. Součástí je ale i úhrada nákladů souvisejících s léčbou. Tyto prostředky pak může použít rodič na léky, podpůrné přípravky a pomůcky, dopravu, ale i na financování svého doprovodu u léčeného dítěte.

Další článekDalší články

Chcete ušetřit za benzín? Tak těmto mýtům nevěřte

Chcete ušetřit za benzín? Tak těmto mýtům nevěřte

Seznamte se s nejčastějšími mýty okolo spotřeby paliva.

Před 1 hodinou  |  web Investiční  |  57

Za dovolenou si nejspíš připlatíme

Za dovolenou si nejspíš připlatíme

Před 3 hodinami  |  Rybová Romana  |  1
Máte děti? Využijte těchto slev

Máte děti? Využijte těchto slev

Pokud si vyjede čtyřčlenná rodinka na výlet, nemalé výdaje dá už na počátku cesty...

Před 11 hodinami  |  Rybová Romana

Ženy musí pracovat 14,5 měsíců, aby svými platy dohnaly muže

Ženy musí pracovat 14,5 měsíců, aby svými platy dohnaly muže

Včera  |  Rybová Romana
E-shopy se se zavedením povinnosti EET vyrovnaly poměrně dobře

E-shopy se se zavedením povinnosti EET vyrovnaly poměrně dobře

Včera  |  Ondráčková Kamila

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Práce na dohodu | Daňové přiznání | Daně | Aktuálně | Vyděláváme

Vrácení daně z dohod o provedení práce je jednodušší

Pro vrácení srážkové daně je nutno podat daňové přiznání více