FinExpert.e15.cz

Commerzbank významně rozšiřuje své aktivity v Praze

Praha, 2. června 2016

Commerzbank spojí činnosti dokumentárních obchodů a záruk pro Česko, Slovensko, Maďarsko, Rakousko a Švýcarsko v operačním centru Trade Service Hub. Při volbě místa se Praha prosadila díky velmi dobrým rámcovým podmínkám. Rozhodující byla existence plně funkční a dlouhá léta etablované pobočky a týmu pracovníků v oblasti financí v regionu. „Díky mezinárodnímu prostředí v pražské pobočce je pro nás snadné najít a získat nové pracovníky s odpovídajícím know-how a nezbytnými jazykovými znalostmi,“ řekl Michael Krüger, Country CEO Commerzbank pro Českou republiku a Slovensko. 

„Naši klienti budou mít v budoucnu vedle svého lokálního poradce v příslušné zemi i odborného specialistu v Praze. Doklady mohou dodat tak, jak jsou zvyklí, prostřednictvím pobočky Commerzbank v daném místě. Pro každou zemi jsme navíc zřídili lokální Hotline, která klienta spojí za místní poplatky s experty v Praze,“ vysvětlil Michael Krüger.

Pražská pobočka se opírá o zkušenosti s projektem Group Finance Eurohub, který zahájil svou činnost již na konci roku 2015. Cílem projektu bylo sloučit činnosti v oblasti financí z různých evropských lokalit banky, především z Londýna a Lucemburska. Finanční aktivity banky budou ještě transparentnější a banka tak bude moci využít vzniklé synergie. V rámci Eurohub dojde k podstatnému navýšení počtu pracovních míst. Již bylo do Prahy převedeno 20 pozic ze západní Evropy. Projekt bude pokračovat až do roku 2017.

Na podzim 2015 navíc Commerzbank převedla 159 zaměstnanců IT divize do nově založené společnosti koncernu Commerz Systems GmbH. Ta má na starosti vývoj aplikací, testování a provoz komplexních bankovních uživatelských programů. Výrazný růst Commerz Systems GmbH očekává Commerzbank i v roce 2016. 

„Rok 2015 přinesl pražské pobočce také pozitivní výsledky v produktových oblastech. Došlo k nárůstu výnosů z poplatků a provizí primárně v oblasti Trade Finance, v domácím i zahraničním platebním styku a v oblasti záruk. Díky nízké úrovni úroků, stejně jako rostoucí ekonomice, trvala i v roce 2015 zvýšená poptávka po akvizičních a investičních úvěrech,“ přibližuje Michael Krüger hospodářské výsledky Commerzbank za rok 2015. Kvalita úvěrového portfolia pražské pobočky zůstává i nadále vysoká. O tom podle Michaela Krügera svědčí nízký podíl úvěrů v selhání na celkovém úvěrovém portfoliu, který k 31. 12. 2015 činil 5,6 %. 

Další článekDalší články

Vztahy na pracovišti: Kde to v práci nejvíce „skřípe“?

Vztahy na pracovišti: Kde to v práci nejvíce „skřípe“?

Často se v práci potkáváme se situacemi, ve kterých nám je těžko.

Před 6 hodinami  |  Medlíková Olga  |  2

Chcete ušetřit za benzín? Tak těmto mýtům nevěřte

Chcete ušetřit za benzín? Tak těmto mýtům nevěřte

Seznamte se s nejčastějšími mýty okolo spotřeby paliva.

Před 11 hodinami  |  web Investiční  |  57

Za dovolenou si nejspíš připlatíme

Za dovolenou si nejspíš připlatíme

Před 13 hodinami  |  Rybová Romana  |  2
Máte děti? Využijte těchto slev

Máte děti? Využijte těchto slev

Pokud si vyjede čtyřčlenná rodinka na výlet, nemalé výdaje dá už na počátku cesty...

Před 21 hodinami  |  Rybová Romana

Ženy musí pracovat 14,5 měsíců, aby svými platy dohnaly muže

Ženy musí pracovat 14,5 měsíců, aby svými platy dohnaly muže

Včera  |  Rybová Romana

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Práce na dohodu | Daňové přiznání | Daně | Aktuálně | Vyděláváme

Vrácení daně z dohod o provedení práce je jednodušší

Pro vrácení srážkové daně je nutno podat daňové přiznání více