FinExpert.e15.cz

Chci a chci a chci! Kde na to ale brát peníze?

Jak sehnat peníze na plnění svých snů? Kde na ně můžeme vzít finance? Pár tipů si pro nás připravil Richard Kotrlík, manažer útvaru Bydlení a úvěry ČSOB a Ery.

1. Chci lepším bydlení

Pokud se rozhodneme koupit nějakou nemovitost, vynaložíme na to většinou největší finanční obnos ve svém životě. V dnešní době už je mizivé procento těch, kteří na koupi bydlení peníze prostě mají. My obyčejní smrtelníci se budeme muset spokojit s hypotékou. Můžete i rekonstruovat. I v tomto případě půjde o dobře vynaložené peníze. Peníze se vám mohou vrátit, jestliže investujete například do zateplení či nových oken.

Aktuálně

Nálada v ekonomice se nemění

2. Chci investovat do svého vzdělávání

Investovat do své osoby se jednoznačně vyplácí. Obzvláště pokud jde o vzdělání. I v tomto případě vám mohou pomoci banky. Podle studie zveřejněné Ministerstvem školství mají lidé s odborným vysokoškolským vzděláním o 30 % vyšší příjmy než středoškoláci

3. Chci nové auto

Pokud toužíte po novém autě, existují většinou tři možnosti, jak na něj získat finanční prostředky. Buď je prostě máte vydělané či je od někoho dostanete, nebo na něj budete několik let šetřit a poslední možností je půjčení peněz. Využít můžete spotřebitelský úvěr nebo leasing.

4. Chci na luxusní dovolenou

Je jasné, že každý by chtěl vyrazit alespoň jednou ročně na dovolenou. Někdo si na ni po celý rok šetří, což je samozřejmě ta lepší varianty. Někdo si na ni půjčí a po zbytek roku splácí. Podle Richarda Kotrlíka je dobré na výdaje spojené s pobytem na dovolené využívat kreditní kartu. Většinou je třeba peníze splatit do 55 dnů a to bez úroků. Pokud jedete do zahraničí, můžete díky kreditce ušetřit na směně valut.

5. Chci lepší elektroniku

I v tomto případě můžete využít kreditní kartu. Při placení kartou můžete získat i různé benefity. Například prodloužení záruky nebo vrácení několika procent ze zaplacené částky.

6. Chci, aby mi úvěry nepřerostly přes hlavu 

Využívejte výhod konsolidace. Konsolidace se nabízí v případě, že máte tolik splátek, že se v nich začínáte ztrácet. Pokud si všechny splátky sloučíte do jedné, bude to pro vás přehlednější a výhodnější.

7. Chci dluhy splácet bez starostí

V tomto případě se nabízí pojištění neschopnosti splácet. Rada na závěr: zamyslete se nad tím, jestli to, co chcete, opravdu nutně potřebujete. Jestli by se vám nežilo lépe bez těchto věcí a zároveň bez dluhů.

Další článek


 

 


Další články

Kalkulačka: Srážky ze mzdy v roce 2017

Kalkulačka: Srážky ze mzdy v roce 2017

Před 5 hodinami  |  FinExpert.cz
Chaos, zmatky a problémy. Taková může být druhá vlna EET

Chaos, zmatky a problémy. Taková může být druhá vlna EET

Od března má evidovat dalších 250 tisíc podnikatelů...

Před 8 hodinami  |  Pospíšil Aleš  |  15

Banka vám může zrušit účet ani nemrknete

Banka vám může zrušit účet ani nemrknete

Banka vám buď může dát výpověď, nebo může odstoupit od smlouvy.

Před 17 hodinami  |  Rybová Romana  |  4

Equa je poprvé v zisku, banka loni vydělala přes sto milionů korun

Equa je poprvé v zisku, banka loni vydělala přes sto milionů korun

Včera  |  Pospíšil Aleš
Pět věcí, které vás překvapí při startu podnikání

Pět věcí, které vás překvapí při startu podnikání

Najednou nemůžete počítat s žádnou pracovní dobou...

Včera  |  Štarková Petra  |  6

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená