FinExpert.e15.cz

Česká spořitelna má hypotéku s úrokovou sazbou od 1,99 % p. a.

Praha, 23. února 2015

Sazby hypoték se aktuálně pohybují na historicky nejnižších hodnotách. Česká spořitelna ode dneška nabízí Hypotéku ČS s pevnou úrokovou sazbou od 1,99 % p. a. Akční sazba platí do 12. dubna 2015 a vztahuje se na hypotéky až do 90 % hodnoty nemovitosti, které mají splatnost 20 let a více let a klienti si k nim sjednají pojištění schopnosti splácet a platí je z aktivního účtu u České spořitelny. Vedle této nabídky mohou lidé i nadále využít hypotéku s proměnnou úrokovou sazbou, která začíná už na 1,85 % p. a.

„Aktuální situace na trhu společně s našimi dalšími akcemi a doprovodnými službami jako například mimořádné splátky či odhad nemovitosti zdarma dělají z Hypotéky České spořitelny velmi zajímavý produkt. Kromě svého původního poslání, tedy dlouhodobého financování bydlení, se stává i zdrojem pro krátkodobější financování, které slouží například při stěhování k překlenutí časového nesouladu mezi koupí nové nemovitosti a prodejem té stávající. A protože ceny nemovitostí jsou teď příznivé a nízké sazby na trhu nenahrávají nejatraktivnějšímu zhodnocení na depozitních produktech, využívají je naši klienti často také jako investici,“ řekla Veronika Jančová, ředitelka úseku řízení retailových produktů České spořitelny.

Do čeho se tedy teď v oblasti realit vyplatí investovat? Pohled na ceny jednotlivých druhů nemovitostí a jejich očekávaný vývoj v roce 2015 představuje Martin Němeček, předseda představenstva Realitní společnosti České spořitelny: „Správná doba na investování do nemovitostí, kterou podtrhuje mimo jiné i očekávaný vývoj kurzu koruny, stále přetrvává. Dá se očekávat, že ceny v budoucnu opět porostou, a aby se investice vyplatila, je důležité si vybrat tu správnou nemovitost. Nejvíce se budou zvedat ceny stavebních pozemků a bytů v osobním vlastnictví, mírný nárůst se předpokládá i u rodinných domů a družstevního bydlení. Ceny chalup a ceny za pronájem se budou držet na stávající úrovni.“

Pohled na ceny jednotlivých druhů nemovitostí a jejich očekávaný vývoj

Stavební pozemky: ceny budou nadále stoupat. Stavebních pozemků je omezené množství, takže v zajímavých oblastech je často nemožné vůbec sehnat vhodnou parcelu. V místech, kde to územní plán umožní, budou vznikat nové celky určené k zástavbě, zejména poblíž atraktivních lokalit.

Byty: stálicí zůstane i nadále byt 2+kk, a to pro svoji dostupnost, univerzálnost, prodejnost i potenciální možnost pronájmu. Velké rovná se drahé a malé rovná se žádané – toto je rovnice, která bude platit i v nadcházejícím období, nelze ji však uplatňovat vždy a všude.

Rodinné domy: i v tomto segmentu očekává RSČS mírný nárůst. Ceny potáhnou vzhůru zejména řadové domy, které se stávají levnou a příjemnou variantou bydlení pro ty, kteří se rozhodli opustit bytový dům.

Družstevní bydlení: s novou možností hypotečního financování se zvyšuje dostupnost hypoték na družstevní byty, což povede ke zvýšení zájmu kupujících. Pokračující převody družstevních bytů do osobního vlastnictví rovněž postupně stírají rozdíl v kupních cenách bytů v těchto dvou kategoriích.

Chalupy a chaty: tento segment ovlivňuje změna přístupu k „rekreaci“, kdy stále více lidí volí pronájmy chat a chalup jako příjemnou alternativu k tuzemské dovolené. Roste proto zájem o takové objekty, které je možné využívat celoročně, případně k trvalému bydlení. Očekávaný stav – spíše stagnace cen.

Pronájmy: v celorepublikovém průměru je očekávaným trendem stagnace. Pokles zájmu o pronájmy v lokalitách s vyšší nezaměstnaností je kompenzován rostoucí poptávkou po bydlení ve velkých městech v čele s Prahou.

Obecným trendem pro všechny výše uvedené skupiny pak zůstává tlak na ekonomičnost bydlení, a to jak z pohledu velikosti bytu, tak jeho energetické náročnosti. Dalším faktorem, který spousta kupujících řeší, je poněkud modifikovaný pohled na dojíždění – hlavním kritériem už není ani tak vzdálenost, jako spíše celková doba dojíždění, kterou velmi často ovlivňuje i dopravní propustnost jednotlivých silnic, množství vznikajících kolon apod.

Další článekDalší články

Ženy žijí déle, ale na důchod si spoří méně než muži

Ženy žijí déle, ale na důchod si spoří méně než muži

Před 1 hodinou  |  Ondráčková Kamila
Každý pátý třicátník žije s rodiči. Mamahotel zapadá do jeho životního stylu

Každý pátý třicátník žije s rodiči. Mamahotel zapadá do jeho životního stylu

Před 1 hodinou  |  Ondráčková Kamila  |  1
Tipy: Jak ušetřit stovky litrů v koupelně?

Tipy: Jak ušetřit stovky litrů v koupelně?

Podívejte se, jak jednoduše šetřit vodou a snížit si tak své výdaje.

Před 4 hodinami  |  Poncarová Jana  |  12

Převod auta: od června nastane změna

Převod auta: od června nastane změna

Před 4 hodinami  |  Rybová Romana  |  1
Zálohové výživné bylo schváleno vládou. Co to pro nás znamená?

Zálohové výživné bylo schváleno vládou. Co to pro nás znamená?

Zálohové výživné vládě předložila ministryně Michaela Marksová.

Před 14 hodinami  |  Rybová Romana  |  2

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Daňové přiznání | Školkovné | Sleva na dani | Daně | Vyděláváme

Kdy vzniká zaměstnancům daňový přeplatek? Zde jsou nejčastější případy

Čas na podání daňového přiznání máte v roce 2017 do pondělí 3. dubna. více