FinExpert.e15.cz

ČESKÁ SPOŘITELNA: Česká spořitelna spouští první depozitní bankomat a testuje nové modely poboček

Bankomaty umějí hotovost už nejen vydávat, ale také přijímat.

Od 14. července 2008 mohou klienti České spořitelny vkládat hotovost do prvního depozitního bankomatu, který najdou v Obchodním centru Nový Smíchov v Praze. Depozitní bankomat je součástí další novinky České spořitelny - tzv. samoobslužných zón. Jde o prostor, ve kterém mohou klienti rychle a jednoduše provést základní bankovní transakce bez asistence zaměstnanců banky. Vedle vkladů mohou klienti využít telefonu do Klientského centra Finanční skupiny České spořitelny s přednostním vyřízením, v nejbližších dnech bude k dispozici také multifunkční terminál pro přístup do internetového bankovnictví České spořitelny. Druhou samoobslužnou zónu (bez depozitního bankomatu) Česká spořitelna otevírá dnes v Olomouci na tř. Svobody. Obě samoobslužné zóny budou do konce roku v pilotním provozu.

Od pondělí 30. června 2008 testuje Česká spořitelna v obchodním centru v Praze – Čestlicích provoz také první bezhotovostní pobočky. Pobočka se specializuje na odborné poradenství, zejména v oblasti spotřebitelských úvěrů. Hlavní předností bezhotovostní pobočky jsou kvalifikovaní a zkušení poradci, příjemné prostředí bez dlouhých front a individuální přístup ke klientovi. K hotovostním transakcím slouží dva bankomaty v prostorách obchodního centra, jeden z nich instalovaný zcela nově.

„Chápání role poboček se postupně mění, stejně tak jako se mění bankovnictví samotné. Klienti nemají čas čekat v pobočkách, vyžadují rychlé zpracování transakcí a s přibývajícími technologickými možnostmi si většina z nich chce běžné transakce provádět sama. Nenahraditelná role poboček se tedy přesouvá zejména do vysoce kvalitního odborného poradenství“, uvedl Jiří Škorvaga, člen představenstva a náměstek generálního ředitele České spořitelny.

Do depozitního bankomatu je možné vkládat bankovky od 50 Kč výše, a to nejen na účty České spořitelny, ale i na účty jiných bank. Maximální výše jednoho vkladu je 100 000 Kč. Samoobslužné zóny jsou klientům k dispozici bez omezení, respektive v otevíracích hodinách obchodního centra.

Stále více klientů už nyní využívá možnosti provést celou řadu hotovostních i bezhotovostních transakcí prostřednictvím bankomatů. Vedle výběrů hotovosti si klient přes bankomat zkontroluje zůstatek na účtu, zadá platební příkaz, změní si PIN ke kartě, dobije si kredit mobilního telefonu (nově pro klienty všech operátorů), aktivuje si kartu, ověří, do kdy je karta platná, zjistí počet bodů v Bonus programu a v některých případech dokonce i sjedná úvěr.

Další článekcelkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Indie
ondra
14. 7. 2008, 16:43

Další články

Češi maličko zbohatli, Západ ale zůstává v nedohlednu

Češi maličko zbohatli, Západ ale zůstává v nedohlednu

Kupní síla obyvatel ČR nedosahuje ani poloviny průměru Evropy.

Před 3 hodinami  |  Pospíšil Aleš

Tipy: Co můžete udělat pro vyšší pracovní výkon

Tipy: Co můžete udělat pro vyšší pracovní výkon

Nastavte správně svůj pracovní výkon. Přinášíme pár tipů.

Včera  |  Štarková Petra

4 z 10 Čechů se chystá na lyže, podceňují cestovní pojištění

4 z 10 Čechů se chystá na lyže, podceňují cestovní pojištění

Včera  |  Pospíšil Aleš
Třetina hospod zvolila nevhodnou EET pokladnu, budou ji muset vyměnit

Třetina hospod zvolila nevhodnou EET pokladnu, budou ji muset vyměnit

Včera  |  Pospíšil Aleš  |  3
Uplatnění školkovného v praktických příkladech

Uplatnění školkovného v praktických příkladech

Za rok 2016 je možné uplatnit daňovou slevu až 9 900 Kč na každé dítě.

Včera  |  Gola Petr  |  2

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Finanční tipy | Zajímavosti

Co dělat, když máte 5 minut a chytrý telefon

Čas jsou peníze. Skutečně ale využíváte čas efektivně? více