FinExpert.e15.cz

Bohemia Energy nabízí nákup energií na burze

Praha, 27. dubna 2015

 Společnost Bohemia Energy, největší alternativní dodavatel energií v České republice, jako jeden z hlavních účastníků Poweb Exchange Central Europe (PXE) nabízí svým stávajícím i potenciálním klientům z řad obcí a veřejného sektoru možnost nákupu elektřiny a plynu „na klíč“ na PXE prostřednictvím elektronických aukcí pro koncové odběratele. Výhod bezstarostného a bezpečného nákupu elektřiny a plynu na velkoobchodním trhu za splnění zákonných podmínek mohou využít všichni veřejní zadavatelé s roční spotřebou 2 500 MWh a více, kteří tak nyní získají elektřinu a plyn za cenově nejvýhodnějších podmínek, navíc s možností eliminace rizika spojeného s načasováním nákupu.

„Bohemia Energy se rozhodla podílet na vzniku platformy pro nákup energií veřejným sektorem na pražské energetické burze, protože usiluje o plnou profesionalizaci této služby, kdy odběratel má možnost využívat všech výhod velkoobchodního trhu a minimalizovat riziko spojené s načasováním nákupu energií a zároveň dostává celou službu „na klíč“. Trh je totiž plný tzv. poradců, kteří nabízejí e-aukce jako samospasitelné řešení a často výsledky zkreslují tím, že porovnávají vítěznou cenu s cenou, která byla dosažena při nákupu v minulých letech a opomíjejí skutečnost, že došlo k poklesu ceny ne díky aukci, ale díky poklesu ceny na trhu. V neposlední řadě jsme chtěli vytvořit zdravé konkurenční prostředí i v této dosud téměř monopolní oblasti služeb ovládané Českomoravskou komoditní burzou Kladno. Veřejným zadavatelům tím dáváme možnost nakoupit elektřinu za cenově nejvýhodnějších podmínek,“ říká jednatel Bohemia Energy Jiří Písařík. 

„Burzovní platforma vznikla s cílem umožnit využít výhody volného trhu s energiemi i menším koncovým odběratelům elektřiny a plynu, a to vše za maximálně jednoduchých a hlavně transparentních podmínek. Nabízíme ideální možnost pro města, obce, ale i soukromé firmy, jak si podstatně snížit náklady na elektřinu. Je to i díky tomu, že naše platforma nabízí své služby až o 50 % levněji než některé konkurenční platformy organizující elektronické aukce,“ říká David Kučera, generální sekretář Power Exchange Central Europe.

Bohemia Energy nabízí služby PXE v rámci poradenského servisu, včetně auditu odběrných míst a zpracování podkladů pro burzovní obchod, všem stávajícím nebo potenciálním klientům z řad obcí nebo státní správy v celé České republice. Součástí poradenské služby je také analýza úspěšnosti historických nákupů a návrh vhodné nákupní strategie a optimálního nákupního modelu. Zadavatel si jedno z navrhovaných řešení vybere a PXE jej pro něj zrealizuje. Vítězí soutěžitel, který pro zvolené řešení nabídne nejlepší cenu. Tento nový přístup konečně otevírá skutečné možnosti energetického trhu i pro veřejné zadavatele a je jediným dlouhodobě ekonomicky smysluplným řešením ve vztahu k nakládání s veřejnými prostředky.

Nejmenší velikost aukce na Pražské energetické burze je stanovena na 2 500 MWh, což je současně i nejmenší možné množství, které lze koupit na burzovním trhu PXE. Odběratelé s nižší roční spotřebou se mohou sdružit do konsorcia a tak využít výhod nákupu elektřiny prostřednictvím velkoobchodního trhu.

Další článekDalší články

Spoření pro děti: Jak a kolik?

Spoření pro děti: Jak a kolik?

Jak a kolik spořit dětem, abychom jim v budoucnu finančně ulehčili start do samostatného života.

Právě teď  |  Cibulka Michal  |  7

Pozor na zapomenuté kreditní karty

Pozor na zapomenuté kreditní karty

Před 1 hodinou  |  Ondráčková Kamila
5 důvodů, proč máme nízké platy a mzdy

5 důvodů, proč máme nízké platy a mzdy

Kupní síla průměrné mzdy v Česku je na úrovni 59 procent unijního průměru.

Před 10 hodinami  |  Lazarevič Arsen  |  2

Nová kalkulačka: Spočítejte si váš důchod v roce 2017

Nová kalkulačka: Spočítejte si váš důchod v roce 2017

Včera  |  FinExpert.cz
Daňové přiznání podejte do 3. dubna, pozor na povinnost podat elektronicky

Daňové přiznání podejte do 3. dubna, pozor na povinnost podat elektronicky

Včera  |  Pospíšil Aleš

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená