FinExpert.e15.cz

Bezkontaktně s ČSOB

Praha, 26. října 2015

Dva významní hráči na trhu s finančními službami se dohodli na spolupráci. Platební asociace Visa Europe a jedna z největších bank v České republice tak začaly od začátku října nabízet bezkontaktní karty Visa. 

„Objemy plateb bezkontaktními kartami u obchodníků na českém trhu dosáhly k září 2015 již 60 procent z celkového objemu plateb. České republice tak patří první místo v Evropě. Očekáváme, že tento poměr v nejbližší době ještě naroste ve prospěch bezhotovostního placení, hlavně díky dalšímu nástupu mobilních plateb a plateb na internetu. Zároveň očekáváme postupné snížení výše platby za průměrný nákup kartou. Již nyní pozorujeme meziroční pokles o 19 procent na necelých 700 korun. Jsme proto rádi, že můžeme společně klientům ČSOB nabídnout Visa bezkontaktní kartu, která jim usnadní dennodenní nákupy,“ informoval Marcel Gajdoš, regionální manažer Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko. 

„Platba bezkontaktní kartou se během několika málo let stala oblíbeným a vyhledávaným způsobem placení. Navíc popularita bezkontaktního placení v České republice stále roste. I jinak konzervativní Češi postupně přecházejí od hotovosti k pohodlné platbě bezkontaktní kartou. Proto jsme tento měsíc rozšířili nabídku našich bezkontaktních karet také o karty Visa. Hlavními přednostmi, které lidem bezkontaktní transakce přinášejí, jsou jednoduchost, rychlost, a tedy vyšší komfort a spokojenost. Očekáváme, že se vzrůstající pozitivní trend bezkontaktního placení udrží a stále častěji se bude promítat i do mobilních technologií,“ říká Alice Škývarová, ředitelka útvaru Karty ČSOB. 

Velký boom bezkontaktního placení čeká dopravu

Moderní možnosti placení se začínají prosazovat i v odvětvích, kde převažuje konzervatismus zákazníků i firem. Visa Europe se proto rozhodla soustředit právě na ně. Chystá proto několik společných projektů s výzamnými hráči na českém trhu.

„Přes rychlý nástup bezkontaktních technologií jsme teprve na začátku rozmachu nových možností placení. Visa Europe se proto v následujícíh měsících bude soustředit na rozvoj bezkontaktního placení především v dopravě, kde již  nyní spolupracujeme např. s dopravní společností Arriva, nebo v oblasti nápojových automatů, kde naším partnerem není nikdo menší než nápojový gigant Coca-Cola. Vedle toho se dlouhodobě zaměřujeme i na podporu sektoru s malým počtem elektronických plateb – tedy méně než pět procent – jako je sektor řemeslníků a služeb,“ dodává Marcel Gajdoš.

Další článekDalší články

Daňové přiznání podejte do 3. dubna, pozor na povinnost podat elektronicky

Daňové přiznání podejte do 3. dubna, pozor na povinnost podat elektronicky

Před 3 hodinami  |  Pospíšil Aleš
Pět vět, které pohřbí vaše šance u pracovního pohovoru

Pět vět, které pohřbí vaše šance u pracovního pohovoru

Co byste při pracovním pohovoru opravdu neměli říkat?

Před 3 hodinami  |  web Investiční  |  1

Každý desátý na neschopence je zkontrolován

Každý desátý na neschopence je zkontrolován

Před 5 hodinami  |  Ondráčková Kamila
Pojištění nemovitosti. U některých pojišťoven stačí základ, u jiných ne

Pojištění nemovitosti. U některých pojišťoven stačí základ, u jiných ne

K typickým zimním rizikům patří popraskané potrubí či poškození střechy.

Před 14 hodinami  |  Kýjonka Martin

Kolik vyděláte ve srovnání s ostatními?

Kolik vyděláte ve srovnání s ostatními?

Včera  |  FinExpert.cz

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená