FinExpert.e15.cz

Berňák hlásí zájem o dražby aut zabavené dlužníkům a nepolevuje v exekucích

Osobní i nákladní auta či jiné dopravní prostředky patří ke stálicím dražeb finančních úřadů. Pokud sháníte dopravní prostředek a nechcete utratit příliš mnoho peněz, zkuste zajít na web Finanční správy a podívat se, co je k mání. Jak asi tušíte, draží se majetek zabavený daňovým dlužníkům a právě auta jsou velmi častým artiklem. V exekucích je jinak zabavováno zboží všeho druhu, nebo i stavby či parcely. V popisu každé dražby najdete vše potřebné, zároveň vždy doporučuji nahlédnout do dražební vyhlášky, obzvláště u movitých a nemovitých věcí, jejichž hodnota přesahuje nebo se pravděpodobně vydraží za cenu 270 tisíc korun nebo vyšší, což je limit pro hotovostní platbu. U nemovitých věcí je pak zpravidla potřeba složit jistinu, abyste se do dražby vůbec mohli zapojit.

Aby se vám lépe hledalo, lze dále výběr filtrovat na movité a nemovité věci či přímo auta. Do parametrů můžete nastavit i datum a rozpětí cen. Tím hlavním bude asi pro většinu zájemců kraj, po jehož výběru naběhnou dražby tzv. územních pracovišť, které pod ten či onen krajský úřad spadají. Další zajímavé kousky budou zdá se brzy k mání v Praze:

Nespornou výhodou dražeb berních úřadů je také to, že finanční správa vám nebude lhát o původu dražených věcí a podá úplné informace. Do budoucna se také nemusíte bát, že by se „vynořilo“ nějaké zadržovací či zástavní právo, věcné břemeno, atd. Leda že by se daná věc dražila už s tímto zatížením.

Účastnili jste se někdy dražby?

Další článek


 

 


Další články

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená