FinExpert.e15.cz

Banky poplatky rušit nebudou, ale možná dojde ke snižování

Po jedenácti letech končí anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek, kterou pořádal server Bankovní poplatky. Banky se do budoucna chystají poplatky omezit, ne však zcela zrušit.

Přesto, že jsou poplatky velkým zdrojem příjmů pro banky, jejich objem se ale v poslední době snížil. K největšímu poklesu poplatků došlo v loňském roce. Banky dost často nabízí i účty zdarma, musíte ale splnit jisté podmínky. Následuje přehled poplatků, resp. novinek v této oblasti u jednotlivých bank dle webu Bankovnipoplatky.com.

Air Bank

Tato banka chce zůstat ve svých vyjetých kolejích a neúčtovat zbytečné poplatky. Bude zpoplatňovat pouze opravdu nákladné a náročné služby, nebo služby, u kterých to má smysl. „Poplatky chceme mít dál jen u transakcí, s kterými máme samy nějaké nezanedbatelné přímé náklady, nebo u služeb, které klientům přináší nějakou užitečnou hodnotu navíc, že jim platit rozumný poplatek vadit vůbec nebude,“ slibuje tiskový mluvčí Air Bank Vladimír Komjati.

Expobank CZ

Expobank CZ chce své poplatky pravidelně kontrolovat. V plánu má i zjednodušit sazebník tak, aby byl pro klienty srozumitelný. I tato banka chce účtovat poplatky pouze v případě individuálních služeb.

mBank

„Pohled mBank je jasný, a sice i přes stále rostoucí regulaci být transparentní a klientům, kteří naše produkty a služby používají, nabídnout alternativu bez zbytečných poplatků,“ sdělil tiskový mluvčí mBank Pavel Vlček serveru Bankovní poplatky.

UniCredit Bank

Banka si zakládá na tom, aby každý klient přesně věděl, za co a kolik platí. Poplatky musí mít svou logiku.

Raiffeisenbank

Raiffaisenbank chce prostřednictvím poplatků motivovat klienty k využívání produktů a služeb. „Nadále budeme zvýhodňovat klienty, kteří využívají naše produkty, nebo naši banku doporučují svým známým. Nadále se budeme snažit být nejzajímavější alternativou pro klienty v důležitých parametrech nabídky produktů,“ vysvětluje tisková mluvčí Raiffeisenbank Petra Kopecká.

Česká spořitelna

Česká spořitelna podle serveru Bankovní poplatky mlčí, ale snižování poplatků se stejně nevyhne. Tato banka se ankety odmítka zúčastnit. „Lze ale očekávat, že banka bude i nadále pokračovat v současném kurzu. Snižovat poplatky bude i nadále a to v rámci rozvoje elektronický bankovních služeb a přizpůsobování se nabídkám nízkonákladové konkurence. I nadále však bude Česká spořitelna bankou s mnoha poplatky, které banka vysvětluje širokou nabídkou a kvalitou svých služeb,“ uvádí server Bankovní poplatky.

Fio banka

U Fio banky zůstává vše při starém. Se svou poplatkovou politikou je spokojená a nemá v plánu na ní nic měnit. Tato banka totiž poskytuje základní bankovní služby bez poplatků a bez jakýchkoliv podmínek.

Komerční banka

Ani Komerční banka se nechystá nic měnit. „I bankovní služby, jakkoliv jsou z pohledu klientů často pouze virtuální, mají své náklady a ekonomicky proto nedává smysl takové služby poskytovat zadarmo. Pro to, aby firma byla zdravá, mohla investovat do rozvoje nových produktů, rozvoje svých zaměstnanců, nutně musí vykazovat kladný hospodářský výsledek a ten je a bude v případě bank zčásti tvořený výnosem z poplatků,“ vysvětluje stanovisko banky Pavel Zúbek, mluvčí Komerční banky.

ČSOB

Tato banka plánuje své poplatky přizpůsobovat rozvoji moderních technologií. Právě modernizace přispívá ke snižování nákladů bank a k rozvoji služeb. A od toho se odvíjí snižování poplatků.

Další článek


 

celkem 4 komentáře

Nejnovější komentáře

Už i ČS nabízí účet zdarma. Za odchozí platby se sic...
Werner
17. 2. 2017, 09:51
Spořka mlčí a modlí se, aby jí platící ovečky neutek...
MOJE JMÉNO
16. 2. 2017, 21:17
Nic proti, ale chybí tam spousta dalších bank. Co to...
16. 2. 2017, 15:55
A banka Creditas je kde ??? To je zase prehled... je...
Creditas
16. 2. 2017, 13:54

Další články

Krádeže aut: Do Česka si pro ně jezdí zahraniční gangy

Krádeže aut: Do Česka si pro ně jezdí zahraniční gangy

Dražší vozy tvoří v policejních přehledech krádeží přibližně pětinu všech odcizených aut.

Včera  |  Bořil Martin

Firmy hledají vedoucí pracovníky. Schopní šéfové jsou „nedostatkovým zbožím“

Firmy hledají vedoucí pracovníky. Schopní šéfové jsou „nedostatkovým zbožím“

Včera  |  Ondráčková Kamila
Zabrzdí EET stánkový prodej? Podnikatelé našli trik, jak evidenci výrazně urychlit

Zabrzdí EET stánkový prodej? Podnikatelé našli trik, jak evidenci výrazně urychlit

Včera  |  Pospíšil Aleš  |  3
Nákup bytu, aneb co vám makléř nikdy neřekne

Nákup bytu, aneb co vám makléř nikdy neřekne

„Zjišťovací iniciativa“ při koupi bytu musí být na vaší straně.

Včera  |  Procházková Kateřina  |  5

Kalkulačka: Srážky ze mzdy v roce 2017

Kalkulačka: Srážky ze mzdy v roce 2017

23.  2.  2017  |  FinExpert.cz

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Koupě bytu | Prodej bytu | Bydlíme

Nákup bytu, aneb co vám makléř nikdy neřekne

„Zjišťovací iniciativa“ při koupi bytu musí být na vaší straně. více