FinExpert.e15.cz

AWD: AWD útočí na post světové jedničky

Carsten Maschmeyer, zakladatel AWD, která velmi úspěšně působí i v České republice, prodává společnosti Swiss Life svůj zbývající 10,46% podíl v AWD a také svůj podíl ve společnosti MLP (jeden z největších nezávislých finančních poradců v Evropě).

Na oplátku získává podíl ve společnosti Swiss Life a stává se jedním z největších privátních akcionářů Swiss Life. Cílem transakce je příprava AWD na další silný růst ve světě.

Swiss Life se stává držitelem 96,71% podílu v AWD a získává 26,75% podíl v MLP

Swiss Life získává od Carstena Maschmeyera balíček akcií představující 26,75% ve společnosti MLP. Přímo od Carstena Maschmeyera koupí Swiss Life balíček akcií společnosti MLP v hodnotě 10,93% a další balíček 15,82% podílu prostřednictvím Carstena Maschmeyera od jedné banky. Swiss Life chce tímto strategickým podílem posílit svou pozici na poli nezávislého finančního poradenství v Německu a zintensivnit spolupráci se společností MLP. Svůj zbylý podíl 10,46% ve společnosti AWD Holding AG prodá Carsten Maschmeyer společnosti Swiss Life do konce roku. Společně se současným podílem v hodnotě 86,19% se tak Swiss Life po dokončení prodeje stane držitelem 96,71% akcií ve společnosti AWD. Jelikož je již zbylá veřejně obchodovatelná část akcií společnosti nepatrná, plánuje společnost Swiss Life v průběhu roku 2009 nucený odprodej akcií minoritních akcionářů a překótování akcií společnosti AWD.

Carsten Maschmeyer získává podíl na společnosti Swiss Life

Do konce první poloviny roku 2009 pak Carsten Maschmeyer získá na trhu akcie Swiss Life za přibližně 300 milionů švýcarských franků. S podílem téměř 3% se tak stane jedním z největších privátních akcionářů společnosti Swiss Life.

Představenstvo společnosti AWD bude posíleno

Aby AWD mohlo vytvořit ty nejlepší předpoklady pro další růst, spojit blízkost trhu s převedením nejlepších zkušeností z praxe a využít současného potenciálu k dalšímu zvyšování efektivity, bude představenstvo společnosti AWD Holding AG k 1. září 2008 posíleno a doplněno dalšími funkcemi. Jako druhý výkonný ředitel (Co-CEO) společnosti AWD se ke Carstenu Maschmeyerovi přidá Manfred Behrens, dosavadní výkonný ředitel společnosti Swiss Life pro Německo. Carsten Maschmeyer se zaměří především na další strategické rozvíjení a otvírání nových trhů.

Mimoto bude k podpoře dalšího budování společnosti k 1. září 2008 představenstvo posíleno z dosavadních tří až na osm členů. Dodatečně budou ke stávajícím členům Nilsovi Froweinovi a Wilhemovi Zsifkovitsovi vedle své jednatelské úlohy do budoucna reprezentovat předsednictvo i jednatelé zodpovědní za společnost AWD ve třech regionech Rolf Wiswesser (Německo), Wolfgang Prasser (Rakousko a CEE) a Marco Baur (Švýcarsko). Tímto budou zajištěny i budoucí předpoklady pro společný růst, neboť toto přináší tržní blízkost, zvýšení obratu a zlepšení příjmů pro prodej.

Carsten Maschmeyer, zakladatel společnosti AWD, prohlásil: „Mám velkou radost z toho, jak úspěšně se vyvíjí partnerství mezi AWD a Swiss Life. Díky opatřením, která byla nyní zavedena, jsme udělali další důležitý krok k tomu, abychom se stali celosvětovou jedničkou v oblasti nezávislého finančního poradenství.“

Rolf Dörig, delegát správní rady společnosti Swiss Life, prohlásil: „Jsme přesvědčeni, že nezávislé finanční poradenství, především v oblasti zabezpečení pro stáří, bude i nadále nabývat na významu. V rámci naší multikanálové obchodní strategie má tedy společnost AWD pro Swiss Life velký význam. Úspěšný obchodní model nezávislého poradenství AWD chceme i nadále ponechat beze změn, naopak budeme podporovat jeho mezinárodní růst.“

Další článek 


Další články

Znáte bezpečnostní prvky bankovek? Je jich osm a jsou to...

Znáte bezpečnostní prvky bankovek? Je jich osm a jsou to...

Zapněte UV lampu, vylovte z kapsy iPhone. Penízky čekají.

Právě teď  |  Pospíšil Aleš

„Raiffka“ láká klienty Zuna na smartphone zdarma, musíte se ale upsat

„Raiffka“ láká klienty Zuna na smartphone zdarma, musíte se ale upsat

Včera  |  Pospíšil Aleš  |  2
Podnikové dluhopisy – jak se nespálit a vybrat ten správný

Podnikové dluhopisy – jak se nespálit a vybrat ten správný

U investorů, včetně těch drobných, se staly podnikové dluhopisy hitem spolu s tím, jak centrální banky snižovaly úrokové sazby a výnosy z vkladů klesaly.

25.  3.  2017  |  Valentík Michal  |  1

Home office: MPSV chystá změny ve flexibilním zaměstnávání

Home office: MPSV chystá změny ve flexibilním zaměstnávání

25.  3.  2017  |  Ondráčková Kamila
Účtenková loterie nefunguje, říká firma od fochu. V ČR už se chystá

Účtenková loterie nefunguje, říká firma od fochu. V ČR už se chystá

25.  3.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Práce na dohodu | Daňové přiznání | Daně | Aktuálně | Vyděláváme

Vrácení daně z dohod o provedení práce je jednodušší

Pro vrácení srážkové daně je nutno podat daňové přiznání více