FinExpert.e15.cz

AWD: AWD útočí na post světové jedničky

Carsten Maschmeyer, zakladatel AWD, která velmi úspěšně působí i v České republice, prodává společnosti Swiss Life svůj zbývající 10,46% podíl v AWD a také svůj podíl ve společnosti MLP (jeden z největších nezávislých finančních poradců v Evropě).

Na oplátku získává podíl ve společnosti Swiss Life a stává se jedním z největších privátních akcionářů Swiss Life. Cílem transakce je příprava AWD na další silný růst ve světě.

Swiss Life se stává držitelem 96,71% podílu v AWD a získává 26,75% podíl v MLP

Swiss Life získává od Carstena Maschmeyera balíček akcií představující 26,75% ve společnosti MLP. Přímo od Carstena Maschmeyera koupí Swiss Life balíček akcií společnosti MLP v hodnotě 10,93% a další balíček 15,82% podílu prostřednictvím Carstena Maschmeyera od jedné banky. Swiss Life chce tímto strategickým podílem posílit svou pozici na poli nezávislého finančního poradenství v Německu a zintensivnit spolupráci se společností MLP. Svůj zbylý podíl 10,46% ve společnosti AWD Holding AG prodá Carsten Maschmeyer společnosti Swiss Life do konce roku. Společně se současným podílem v hodnotě 86,19% se tak Swiss Life po dokončení prodeje stane držitelem 96,71% akcií ve společnosti AWD. Jelikož je již zbylá veřejně obchodovatelná část akcií společnosti nepatrná, plánuje společnost Swiss Life v průběhu roku 2009 nucený odprodej akcií minoritních akcionářů a překótování akcií společnosti AWD.

Carsten Maschmeyer získává podíl na společnosti Swiss Life

Do konce první poloviny roku 2009 pak Carsten Maschmeyer získá na trhu akcie Swiss Life za přibližně 300 milionů švýcarských franků. S podílem téměř 3% se tak stane jedním z největších privátních akcionářů společnosti Swiss Life.

Představenstvo společnosti AWD bude posíleno

Aby AWD mohlo vytvořit ty nejlepší předpoklady pro další růst, spojit blízkost trhu s převedením nejlepších zkušeností z praxe a využít současného potenciálu k dalšímu zvyšování efektivity, bude představenstvo společnosti AWD Holding AG k 1. září 2008 posíleno a doplněno dalšími funkcemi. Jako druhý výkonný ředitel (Co-CEO) společnosti AWD se ke Carstenu Maschmeyerovi přidá Manfred Behrens, dosavadní výkonný ředitel společnosti Swiss Life pro Německo. Carsten Maschmeyer se zaměří především na další strategické rozvíjení a otvírání nových trhů.

Mimoto bude k podpoře dalšího budování společnosti k 1. září 2008 představenstvo posíleno z dosavadních tří až na osm členů. Dodatečně budou ke stávajícím členům Nilsovi Froweinovi a Wilhemovi Zsifkovitsovi vedle své jednatelské úlohy do budoucna reprezentovat předsednictvo i jednatelé zodpovědní za společnost AWD ve třech regionech Rolf Wiswesser (Německo), Wolfgang Prasser (Rakousko a CEE) a Marco Baur (Švýcarsko). Tímto budou zajištěny i budoucí předpoklady pro společný růst, neboť toto přináší tržní blízkost, zvýšení obratu a zlepšení příjmů pro prodej.

Carsten Maschmeyer, zakladatel společnosti AWD, prohlásil: „Mám velkou radost z toho, jak úspěšně se vyvíjí partnerství mezi AWD a Swiss Life. Díky opatřením, která byla nyní zavedena, jsme udělali další důležitý krok k tomu, abychom se stali celosvětovou jedničkou v oblasti nezávislého finančního poradenství.“

Rolf Dörig, delegát správní rady společnosti Swiss Life, prohlásil: „Jsme přesvědčeni, že nezávislé finanční poradenství, především v oblasti zabezpečení pro stáří, bude i nadále nabývat na významu. V rámci naší multikanálové obchodní strategie má tedy společnost AWD pro Swiss Life velký význam. Úspěšný obchodní model nezávislého poradenství AWD chceme i nadále ponechat beze změn, naopak budeme podporovat jeho mezinárodní růst.“

Další článek 


Další články

ČPP uvedla samostatné pojištění pro případ terorismu

ČPP uvedla samostatné pojištění pro případ terorismu

Před 1 hodinou  |  Schwarzmann Marek
Ministryně Marksová předložila návrh novely zákoníku práce

Ministryně Marksová předložila návrh novely zákoníku práce

Novinkou by měla být jistota návratu do původní práce a na stejné pracoviště pro zaměstnance po skončení rodičovské dovolené.

Před 2 hodinami  |  Rybová Romana

Era mění ceník. Zdraží výběry z bankomatu jiné banky

Era mění ceník. Zdraží výběry z bankomatu jiné banky

Přinášíme přehled jednotlivých změn. Týkají se devíti položek.

Před 6 hodinami  |  Ondráčková Kamila  |  10

Fórum: Výnos z pozemku

Fórum: Výnos z pozemku

Včera  |  Fórum FinExpert.cz
Český důchod putuje do celého světa

Český důchod putuje do celého světa

Včera  |  Ondráčková Kamila

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Elektronická evidence tržeb (EET) | Daně | Aktuálně | Zákony | Vyděláváme | Legislativa

EET budete proklínat, obzvlášť když se něco pokazí

Porucha pokladny či výpadek spojení... Poradíme, jak přežít. více

EuroEUREUR27.020 Kč0 %
Americký dolarUSDUSD24.192 Kč1.091 %
Britská libraGBPGBP31.612 Kč-0.019 %
Japonský jenJPYJPY23.653 Kč-0.786 %
Chorvatská kunaHRKHRK3.610 Kč0.055 %
více...
PX856.3400.4 %
CETV57.9000.00 %
ČEZ418.400-0.14 %
Erste Bank694.0001.02 %
Fortuna89.2000.91 %
více...
Meziroční změna HDP4,50%3Q / 15
Míra nezaměstnanosti6,40%k 1. 1. 16
Meziroční inflace0,60%k 1. 1. 16
Průměrná hrubá mzda26 072 Kč3Q / 15
Meziroční růst průmyslu-1,70%k 1. 12. 15
více