FinExpert.e15.cz

Ambicí NN je být mezi třemi nejlepšími život-ními pojišťovnami na trhu

Praha, 28. dubna 2016

Jiří Čapek, generální ředitel NN ČR/SR, a Kateřina Štěrbová, členka představenstva NN zodpovědná za marketing a produktový vývoj, představili na pracovní snídani NN se zástupci médií vizi společnosti, právě probíhající jarní mediální kampaň, nové rizikové životní pojištění NN Život, ale i výsledky unikátního průzkumu Cena života. Hlavním tématem setkání byl návrat pojišťovnictví ke své podstatě, kterou je krytí rizik, tedy finanční zajištění pro případ nenadálých životních situací.    

Návrat ke kořenům

Jiří Čapek, který se role generálního ředitele NN ujal na podzim loňského roku, představil novinářům výzvy i příležitosti, jež v současné době skýtá český trh v oblasti životního pojištění a zajištění na stáří. Největší úskalí vidí Jiří Čapek v nízké propojištěnosti Čechů, kterou charakterizují především nedostatečné pojistné částky – ty by měly dle od-borníků ideálně odpovídat tří- až pětinásobku ročního příjmu. Zatímco Evropané utrácejí za pojištění života průměr-ně okolo čtyř procent hrubého domácího produktu, Češi jen 1,6 procenta.

„Prostor pro růst je v Česku obrovský. Hůře než my jsou na tom v propojištěnosti se svými 1,3 procenta už jen Poláci a Slováci,“ okomentoval situaci na trhu životního pojištění Jiří Čapek. Právě tento prostor pro růst by generální ředitel NN rád v následujících letech využil a zvýšil tržní podíl společnosti na 15 procent. Ambicí společnosti je být mezi třemi nejlepšími životními pojišťovnami na trhu.  

Pozitivně vnímá Jiří Čapek návrat pojišťovnictví ke své podstatě, tedy finančnímu zajištění pro případ nenadálých životních situací. „Musíme si přestat hrát na investiční domy a vrátit se k tomu, co dělá pojišťovnu pojišťovnou. Naší specializací je krytí rizik. Dlouhodobý výpadek příjmu v důsledku vážné nemoci či úrazu s trvalými následky může do tíživé finanční situace dostat kohokoli. Naším úkolem je pomáhat lidem takovým případným existenčním problémům předcházet. Právě na to se chceme zaměřit,“ dodal ke směřování NN Jiří Čapek.    

Jarní mediální kampaň

Kateřina Štěrbová, jež převzala útvar marketingu a produktového vývoje NN v dubnu loňského roku, představila médiím právě probíhající mediální kampaň a nové rizikové životní pojištění NN Život, které společnost uvedla na trh na začátku dubna. Nový produkt odpovídá trendům, o nichž mluvil Jiří Čapek, a staví čistě na krytí životních rizik; neobsahuje rezervotvornou složku. Pojištění je tak jednodušší a cenově dostupnější (už od 300 korun měsíčně). „Velkou předností je flexibilita tohoto produktu a široké pojistné krytí. Klienti mohou skladbu pojištěných rizik v průběhu smlouvy měnit dle svých aktuálních potřeb, a to bezplatně. V případě smrti úrazem při dopravní nehodě navyšujeme pojistné plnění o 500 tisíc korun,“ okomentovala parametry pojištění NN Život Kateřina Štěrbová. 

Průzkum Cena života

Poslední část setkání s NN byla věnována výsledkům unikátního on-line průzkumu, v němž NN mapovala, na čem Čechům v životě opravdu záleží. Slogan „Na čem vám v životě opravdu záleží“ je totiž motivem nejen právě probíha-jící mediální kampaně, ale také dlouhodobého projektu Cena života, který NN chystá ve spolupráci s renomovanými odborníky z oblasti českého soudnictví, lékařství či sociologie. Jak už název projektu napovídá, jednou z otázek, která byla respondentům průzkumu položena, bylo i „Jakou cenu má podle vás jeden lidský život?“.

Na tuto složitou a citlivou otázku největší skupina respondentů nedokázala odpovědět; ti, kteří se o to pokusili, volili nejvyšší kategorii, a to více než 30 milionů korun. Kromě prvních výsledků průzkumu představitelé NN více podrobností k projektu zatím neprozradili. Jeho představení veřejnosti je plánované na konec června.  

Další článekDalší články

Ženy žijí déle, ale na důchod si spoří méně než muži

Ženy žijí déle, ale na důchod si spoří méně než muži

Před 5 hodinami  |  Ondráčková Kamila
Každý pátý třicátník žije s rodiči. Mamahotel zapadá do jeho životního stylu

Každý pátý třicátník žije s rodiči. Mamahotel zapadá do jeho životního stylu

Před 5 hodinami  |  Ondráčková Kamila  |  1
Tipy: Jak ušetřit stovky litrů v koupelně?

Tipy: Jak ušetřit stovky litrů v koupelně?

Podívejte se, jak jednoduše šetřit vodou a snížit si tak své výdaje.

Před 8 hodinami  |  Poncarová Jana  |  12

Převod auta: od června nastane změna

Převod auta: od června nastane změna

Před 8 hodinami  |  Rybová Romana  |  1
Zálohové výživné bylo schváleno vládou. Co to pro nás znamená?

Zálohové výživné bylo schváleno vládou. Co to pro nás znamená?

Zálohové výživné vládě předložila ministryně Michaela Marksová.

Před 18 hodinami  |  Rybová Romana  |  2

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Daňové přiznání | Školkovné | Sleva na dani | Daně | Vyděláváme

Kdy vzniká zaměstnancům daňový přeplatek? Zde jsou nejčastější případy

Čas na podání daňového přiznání máte v roce 2017 do pondělí 3. dubna. více