FinExpert.e15.cz

Aktuální přehled spořicích účtů

Zjišťovali jsme, zda nejsou u spořicích účtů nějaké změny nebo zajímavé novinky.

Nabízíme vám aktuální přehled spořicích účtů. Také jsme se zeptali bank, zda nejsou u jejich spořicích účtů nějaké změny nebo zajímavé novinky.

Nezapomínejte, že na spořicím účtu byste neměli mít uložené všechny úspory. Odborníci jej doporučují pro uložení střednědobé rezervy, přibližně ve výši šesti měsíčních příjmů.

UniCredit Bank

Tato banka nabízí svým klientům dva spořicí účty. Na klasickém Spořicím účtu Prima získáte úrokovou sazbu 0,3 % ročně při zůstatku do 499 999 korun. Pokud tuto částku přesáhnete, dostanete 0,01 %. Jestliže chcete spořit větší částky, můžete k tomu využít Unikátní Spoření Plus. Zde lze zhodnotit zůstatky až do výše 20 milionů korun. Do 200 tisíc získáte sazbu 0,01 %, nad 200 tisíc do 20 milionů je to 0,3 %. Když se rozhodnete některý z účtů založit, budete mít vše zdarma a bez nutnosti vedení běžného účtu u této banky.

Raiffeisenbank

„Máme dvě verze spořicích účtů. eKonto Flexi, kde nabízíme sazbu 1,3 % do limitu 150 000 Kč, tuto sazbu zde držíme od začátku nabídky produktu tedy od února 2015. eKonto Flexi 21, kde nabízíme bonus za aktivní využívání účtu. Celkově klient může získat úrok 1,2 % do částky 1 mil. Kč. Na tomto spořicím účtu je nastavena výpovědní lhůta 21 dní, sazbu držíme již více než rok,“ uvádí Tomáš Zavoral, tiskový mluvčí banky. Od září si klienti Raiffeisenbank mohou k běžnému účtu založit dva účty spořicí.

Komerční banka

Komerční banka vám může nabídnout hned tři spořicí účty. Spořicí konto Bonus s úrokovou sazbou 0,05 % (do 30 milionů korun), Spořicí konto Bonus Aktiv s úrokovou sazbou 0,1 % (do 10 milionů) a Spořicí konto Bonus Intensiv, na kterém získáte úrok 0,6 %. V tomto případě potřebujete mít u banky běžný účet.

Zuno 

V Zuno si můžete vybrat mezi běžným spořicím účtem s názvem Spoření (úročení 0,9 % ročně) a Spoření Plus (úročení 1, 5 % ročně, podmínkou je mít Účet Plus). U klasického Spoření musíte mít založený běžný účet a úroky jsou připisovány denně. U Spoření Plus měsíčně, jestliže klient v měsíci nevybere peníze. Sazby platí do částky 300 tisíc korun.

ČSOB a Era

K ČSOB Spořicímu účtu nemusíte mít vedený běžený účet. Výpovědní lhůta je jeden den. Minimální počáteční vklad je 5000 korun. Účet je úročen 0, 45 % p. a. pro zůstatky do jednoho milionu korun.      

Ani u Era červeného konta nemusíte mít běžný účet. Zůstatky do 250 tisíc korun jsou úročeny úrokovou sazbou 0,45 % p. a.. Pokud máte na tomto spořicím účtu částky od 250 tisíc, je úroková sazba 0,2 % p.a.

Sberbank

„Sberbank přišla s novinkou na poli spořicích účtů Sberbank v červenci, kdy uvedla na trh nové spořicí účty Fér spoření Plus a Fér spoření Garance. Všichni klienti, kteří si založí Fér spoření Plus, mohou využít sazbu 1,63 % ročně, kterou Sberbank garantuje až do 30. 6. 2016. Sazba platí do výši vkladu do 300 000 Kč. Ve druhém pásmu nad 300 000 Kč pak sazba zůstává na 0,83 % ročně. Tyto podmínky platí klienty osobních a firemních Fér kont ve variantách Aktiv, Optimal a Podnikatel,“ říká za tiskové oddělení Sberbank Hana Drápalová. Pokud nemáte založen účet u Sberbank, dostanete úrokovou sazbu 1,43 % ročně.

Česká spořitelna

Tato banka nabízí klientům, kteří mají zájem o spoření Spořicí účet ČS, který aktuálně zhodnocuje 0,4 % p.a. a to do výše vkladů 200 000 korun.

Air Bank

Air Bank nabízí u svého spořicího účtu aktuální sazbu 1,1 % při vkladech do 250 tisíc a 0,5 % nad tuto částku. „Od letošního září jsme se navíc ještě rozhodli zvýšit úroky všem klientům, kteří rádi platí s naší kartou. Klienti, kteří alespoň pětkrát měsíčně zaplatí s naší kartou, mají bonusový úrok 1,5 % pro vklady do 250 000 Kč a 0,8 % pro vklady nad tímto stropem. Sazbou 1,5 % jim navíc úročíme i běžný účet, a to až do výše 100 000 Kč,“ uvádí Vladimír Komjati, tiskový mluvčí banky.

Spoříme | Spořicí účty

Máte volný milion? Nenechávejte peníze pohromadě

Na jednom účtu vám za rok vydělá 8 tisíc, na čtyřech o 4,5 tisíce víc.

GE Money Bank

U GE Money si můžete založit Spořicí účet Genius 8. „Úrokovou sazbu 0,6 % p. a. do 100 000 Kč a 0,2 % p. a. od 100 000,01 Kč získá klient v případě, že má veden Běžný účet jakéhokoli konta typu Genius a v předchozím měsíci dosáhl měsíčního kreditního příjmu ve výši minimálně 7 000 Kč,“  říká za banku Lucie Policarová. Účet není vázán výpovědní lhůtou.

Klepněte pro větší obrázek

Další článek


 

celkem 5 komentářů

Nejnovější komentáře

Doporučuji podívat se na spořící účty sem - <a re...
Malej Jarda
25. 7. 2016, 22:17
Proč se srovnává jen "někdo"? Kde je zmínka např. o ...
Mirek
15. 9. 2015, 04:46
Dobrý den, zajímalo by mne kde získáváte podklady, z...
Pavel
14. 9. 2015, 22:59
Sice ho nemam, ale spořák má už i Equa bank (0,8 %)....
Marian
14. 9. 2015, 16:18
Velká část úroků je špatně. Zuno například má úrokov...
AAA
14. 9. 2015, 11:57

Další články

Srovnání předplacených karet

Srovnání předplacených karet

Předplacená karta, na rozdíl od debetní či kreditní karty, není spojena s žádným konkrétním účtem či jménem. Je tedy zcela anonymní.

3.  10.  2016  |  Rybová Romana  |  1

Kolik skutečně zaplatíme na daních?

Kolik skutečně zaplatíme na daních?

Zaměstnanci odvádí ze své hrubé mzdy sociální pojištění, zdravotní pojištění a daň z příjmu. Při každodenních nákupech se platí DPH.

Před 6 hodinami  |  Gola Petr  |  5

Prodej nemovitosti bez realitky aneb Jak správně svou nemovitost inzerovat?

Prodej nemovitosti bez realitky aneb Jak správně svou nemovitost inzerovat?

Fakt, že máte nastavenou správnou cenu prodeje, poznáte podle toho, že se na nemovitost ptá více lidí.

Včera  |  Rybová Romana

Tyto tři kroky vás posunou kupředu. I když neznáte cíl

Tyto tři kroky vás posunou kupředu. I když neznáte cíl

Následující tři kroky by měl udělat každý člověk, který nechce ustrnout na místě.

Včera  |  web Investiční

Odložení startu EET neprošlo. Do začátku zbývá pět týdnů

Odložení startu EET neprošlo. Do začátku zbývá pět týdnů

Včera  |  Ondráčková Kamila

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Předplacené karty | Debetní karty | Kreditní karty | Platíme | Platební karty

Srovnání předplacených karet

Předplacená karta, na rozdíl od debetní či kreditní karty, není spojena s žádným konkrétním účtem či jménem. Je tedy zcela anonymní. více