FinExpert.e15.cz

2016: Co plánují banky na letošek?

Air Bank snad představí více vlastních bankomatů, Raiffeisenbank převezme klienty Citibank.

I když konkrétní plány banky zatím kvůli konkurenci tají, některé nám přesto alespoň částečně prozradily své plány.

Air Bank

Banka se hodlá zaobírat svou novou službou Šanon, kterou představila ke konci loňského roku. Služba by měla klientům Air Bank zjednodušit platby faktur a práci s účtenkami. V letošním roce se jim mimo jiné bude banka snažit vysvětlit, v čem je výhoda této služby. Dále by se banka chtěla zaměřit na tužbu svých klientů, kteří by uvítali více bankomatů vlastní banky. Air Bank chce také své klienty upozornit na výhody, které poskytuje bezhotovostní placení. 

Bydlíme | Platíme | Rodinný rozpočet

Plyn mírně zlevní, ale jen někomu

Mohly by ušetřit hlavně domácnosti, které mají vyšší spotřebu. Zdražuje totiž distribuce.

ČSOB

ČSOB plánuje pokračovat v Barometru pojištění. Jde o test, který klienty varuje před podceňováním rizik. Barometr pojištění chce sledovat, jaký přístup mají Češi k pojistkám.                                              

V lednu odstartovala banka kampaň ČSOB Duo Profit Plus. Jde o kombinaci investice a zvýhodněného spořicího účtu. Klient může získat lepší sazbu na spořicím účtu 1, 3 %. Ta bude platit po dobu jednoho roku a úrazové pojištění až do výše 500 tisíc korun. V lednu také ČSOB zveřejnila výsledky průzkumu Index očekávání firem. Ten prokázal, že firmy mají proletění rok optimistické vyhlídky.

UniCredit Bank

Banka se chce nejvíce zaměřit na internetové a mobilní bankovnictví. „Na loňské novinky jako refinancování hypotéky kompletně online nebo přihlášení otiskem prstu či QR platby v mobilním bankovnictví navážeme i letos. Již brzy představíme například zbrusu novou verzi Online Bankingu,“ prozrazuje Petr Plocek, tiskový mluvčí UniCredit Bank.                                                                            

Na leden si UniCredit Bank připravila slevu až 20 % na úrokové sazbě u spotřebitelské Presto Půjčky. S tou mohou klienti banky získat úrok od 3, 9 % p.a. 

Česká spořitelna

„Aktuálně máme pro klienty například u hypoték garantovanou úrokovou sazbu 1,99 % p.a na 5 a 8 let. Klienti mají také vyřízení a správu úvěru zdarma, mohou si splátky upravit nebo vložit mimořádnou splátku. Dále klientům u produktů Půjčka (neúčelový hotovostní úvěr) a Konsolidace půjček při řádném splácení promineme až 12 splátek,“ říká za tiskové oddělení České spořitelny Veronika Exnerová.

Raiffeisenbank

Raiffeisenbank se v letošním roce chystá na převzetí retailového bankovnictví české Citibank. Snahou banky prý bude, aby u ní bývalí klienti Citibank pocítili stejnou ne-li lepší kvalitu služeb a produktů. 

Komerční banka

„V průběhu roku Komerční banka ve spolupráci s asociací Visa Europe spustí na českém trhu zcela nový druh mobilních bezkontaktních plateb. Ty využívají technologie HCE (Host Card Emulation) umožňující platby prostřednictvím emulované platební karty, která je uložena v prostředí banky a mobilní zařízení k ní pouze vzdáleně přistupuje,“ sdělil nám Michal Teubner. 

Dále bude banka pokračovat v rozvoji mobilního bankovnictví. Těšit se mohou uživatelé přístrojů s operačním systémem Windows Mobile 10 a Windows 10.

Komerční banka také hodlá pokračovat v modernizaci pobočkové sítě. U zmodernizovaných poboček mohou klienti využít pracovníků rychlého servisu na vyřešení jednodušších servisních požadavků jako je zadání platby, změna kontaktní adresy, atd. „Nové uspořádání pobočky umožňuje větší diskrétnost při jednáních s bankovním poradcem. Výraznou změnou je také využití moderních technologií (samoobslužné kiosky a tablety), na nichž budou moci klienti řešit vybrané bankovní operace nebo jednoduchou a interaktivní formou získávat informace o produktech a službách bez asistence bankovních poradců,“ doplňuje Michal Teubner.

Zuno

„Zuno v České republice otevírá nová kontaktní místa pro klienty ve spolupráci se společností Chytrý Honza. Do konce roku plánujeme otevřít minimálně 20 takových minipoboček. Banka se kontinuálně zaměřuje na oblast úvěrů a refinancování. V rámci dlouhodobé strategie Zuno připravuje expanzi do dalších zemí a nové zajímavé produkty. V roce 2016 bude pro Zuno stěžejní zabránit legislativním změnám a regulaci, aby narušily cíle a strategie banky,“ informuje tiskový mluvčí banky Vladimír Michna.

Další článek


 
celkem 1 komentář

Poslední komentáře

Raiffeisenbank se v letošním roce chystá na převzetí...
Roman
21. 1. 2016, 15:53

Další články

E-tržby se blíží, hospodské čeká horký podzim

E-tržby se blíží, hospodské čeká horký podzim

A také hoteliéry. Poradíme, jak se připravit.

Před 7 hodinami  |  Pospíšil Aleš

Česká pojišťovna zvyšuje limity v cestovním pojištění

Česká pojišťovna zvyšuje limity v cestovním pojištění

Včera  |  Ondráčková Kamila  |  1
Do Česka míří franchisový koncept ve finančnictví MBI

Do Česka míří franchisový koncept ve finančnictví MBI

Včera  |  Ondráčková Kamila
Začínají Češi investovat?

Začínají Češi investovat?

Včera  |  Rybová Romana
Stavební spořitelny: I kdyby se snížily úroky, o klienty nepřijdeme

Stavební spořitelny: I kdyby se snížily úroky, o klienty nepřijdeme

Snižování se dotkne nově uzavřených smluv.

Včera  |  Rybová Romana  |  5

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Přehled | Zajímavosti | Vyděláváme | Bydlíme

V kterých zemích se žije nejlépe?

Dle studie OSN „Human Development Index 2015“ patří Česko mezi třicítku zemí s nejlepšími životními podmínkami. více

EuroEUREUR27.020 Kč0 %
Americký dolarUSDUSD24.223 Kč-0.132 %
Britská libraGBPGBP35.467 Kč-0.085 %
Japonský jenJPYJPY21.820 Kč0.041 %
Chorvatská kunaHRKHRK3.606 Kč-0.139 %
více...
PX895.1100.27 %
CETV63.1000.88 %
ČEZ444.3001.39 %
Erste Bank657.600-0.03 %
Fortuna85.400-0.70 %
více...
Meziroční změna HDP4,50%3Q / 15
Míra nezaměstnanosti6,40%k 1. 1. 16
Meziroční inflace0,60%k 1. 1. 16
Průměrná hrubá mzda26 072 Kč3Q / 15
Meziroční růst průmyslu-1,70%k 1. 12. 15
více