FinExpert.e15.cz

2015: Co si pro nás připravily pojišťovny?

Chcete uzavřít či aktualizovat pojistku? Tady je přehled novinek.

Stejně jako jsme se zeptali bank a zdravotních pojišťoven, obrátili jsme se i na pojišťovny nabízející komerční pojištění s dotazem: Jaké novinky chystají pro tento rok?

Uniqa pojišťovna

Pojišťovna již na přelomu roku uvedla do chodu novinku v oblasti pojištění pro malé a střední podniky. Jde o balíčkové pojištění Balpo. Program je určen zejména pro stravovací a ubytovací zařízení, obchod, služby nebo řemesla. „Na jaře se budeme věnovat inovaci našeho majetkového pojištění pro občany, které bychom v novém kabátě chtěli představit trhu do prázdnin. V oblasti pojištění osob budeme sledovat odbyt našeho vlajkového programu Rizikové životní pojištění s dividendou, jež na podzim bylo nejdynamičtějším na trhu, a další požadavky na straně poptávky, abychom reagovali případně obratem příslušným vylepšením a udrželi si pozici,“ říká Eva Svobodová, tisková mluvčí pojišťovny. Pojišťovna promýšlí i možnost elektronické komunikace, aby komunikace s klientem byla operativnější a jednodušší.

Aktuálně | Zdravotní pojištění

Bonusy zdravotních pojišťoven v roce 2015

Pojišťovny nabízí nejrůznější benefity, akce je potřeba si hlídat.

Pojišťovna České spořitelny

Pojišťovna si připravila novinky ve Flexi životním pojištění. Toto pojištění vám za stejné peníze nabídne větší rozsah pojistné ochrany u rizika velmi vážného onemocnění. „Flexi umožní pojištění různých stupňů invalidity na jinou částku – klienti tak mohou získat plnění za jedno onemocnění až třikrát.  Pojistka nově dokáže přesně kopírovat splátku hypotéky nebo úvěru. Klientům v terminálním stadiu onemocnění pojišťovna okamžitě vyplatí zálohu pojistného plnění (60 % ze sjednané pojistné částky),“ doplňuje tisková mluvčí Jana Jirásková. Pojišťovna si také pro své klienty připravila nové webové stránky. 

ING pojišťovna

„Tou hlavní novinkou bude dubnové přejmenování ING Životní pojišťovny a Penzijní společnosti. Od 23. března 2015 se naše společnosti budou oficiálně jmenovat NN Životní pojišťovna a NN Penzijní společnost. Hned z kraje roku vyjdeme vstříc zájmu klientů a zdvojnásobíme pojistné plnění u připojištění smrti úrazem v případě dopravní nehody. Do konce dubna máme navíc akci: když si klient založí novou smlouvu o životním pojištění a sjedná si i pojištění závažných onemocnění na minimální pojistnou částku 300 tisíc korun, získá zároveň navýšenou pojistnou částku v případě diagnózy rakoviny o 250 tisíc Kč,“ uvádí Helena Lazosová, ředitelka marketingu a produktového vývoje.

Wüstenrot

Wüstenrot rozšiřuje pojištění domácnosti ProDomov o balíček Domácnost Mini pro začínající rodiny a single domácnosti. Dále pojišťovna na začátku roku snížila sazby cestovního pojištění do nejčastěji navštěvovaných destinací (zóna Evropy).

U pojištění vozidel připravuje Wüstenrot nové připojištění i úpravu parametrů stávajícího pojištění.  

Česká podnikatelská pojišťovna

„V letošním roce ČPP oslaví 20 let svého působení na trhu. U příležitosti tohoto kulatého výročí jsme pro naše klienty připravili speciální dárek. Jako poděkování za přízeň a důvěru od nás získají pojištění přímé likvidace pod názvem Servis Pro na jeden rok zdarma,“ prozradila nám tisková mluvčí ČPP, Renata Čapková.

Kooperativa

Kooperativa spustila projekt vlastnoručního digitálního podpisu – podpis s biometrickými vlastnostmi. Výhodou digitálního podpisu je fakt, že nevzniká papírová smlouva. 

Pojištění | Smlouvy

Kooperativa uzavírá smlouvy biometrickým podpisem

U všech pojišťoven dojde ke změnám v životním pojištění se zavedením standardů ČAP. „Úpravu smluvní dokumentace si vyžádala také změna zákona o daních z příjmů,  upravující nově možnost odpočtu zaplaceného pojistného od základu pro výpočet daně z příjmu, a to pouze u pojistných smluv bez možnosti  předčasných výběrů finančních prostředků,“ dodává Helena Dušková z Wüstenrot. 

 

Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Biometrický a biochemický není to samé. Ale třeba se...
youda
4. 2. 2015, 08:31

Další články

Ministerstvo financí ohlásilo „Účtenkovku“. V EET loterii bude 65 mil. Kč ročně

Ministerstvo financí ohlásilo „Účtenkovku“. V EET loterii bude 65 mil. Kč ročně

Před 2 hodinami  |  Pospíšil Aleš
Hrubá vs. čistá mzda: Jak velké jsou rozdíly a proč?

Hrubá vs. čistá mzda: Jak velké jsou rozdíly a proč?

Hrubá mzda je základním údajem pro výpočet té čisté.

Před 10 hodinami  |  Gola Petr  |  1

Fórum: Kam "nacpat" peníze?

Fórum: Kam "nacpat" peníze?

Včera  |  Fórum FinExpert.cz
Státní rozpočet má přebytek 55 mld. Kč, zaplatili jsme si ho třikrát

Státní rozpočet má přebytek 55 mld. Kč, zaplatili jsme si ho třikrát

Včera  |  Pospíšil Aleš  |  4
Penězům rozumíme, ale neumíme si je užít

Penězům rozumíme, ale neumíme si je užít

Včera  |  Ondráčková Kamila  |  2

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Průměrná mzda | Srovnání | Rodinný rozpočet | Nakupujeme

Češi maličko zbohatli, Západ ale zůstává v nedohlednu

Kupní síla obyvatel ČR dosahuje necelých 60 % průměru Evropy. více