FinExpert.e15.cz

10 otázek k nakupování dárků aneb Vše, co potřebujete vědět o online nákupech

Potřebujete původní obal? Co když jste zboží použili a jak vůbec na odstoupení od smlouvy? Přinášíme odpovědi na otázky týkající se předvánočních nákupů v e-shopech.

Každý se již setkal se situací, kdy o Vánocích dostal nevhodný dárek, který se mu nelíbil, neseděl nebo již danou věc případně měl. V následujícím desateru poskytujeme základní odpovědi na nejběžnější dotazy, se kterými se pravidelně setkáváme v souvislosti s nakupování v internetových obchodech.

Do kdy jsem oprávněn zboží vrátit?

Pokud spotřebitel zakoupil zboží tzv. distančním způsobem, tj. např. v e-shopu nebo telefonicky, je oprávněn ve lhůtě 14 dnů ode dne převzetí zboží odstoupit od smlouvy bez udání jakéhokoliv důvodu a zboží prodejci vrátit. Pokud tedy kupující převezme zboží např. 20. 12. 2016, může odstoupit od smlouvy do 3. 1. 2017.

Pokud by poslední den lhůty připadl na víkend nebo svátek, končí lhůta pro odstoupení až nejbližší následující pracovní den. Nejpozději poslední den lhůty musí kupující odeslat prodávajícímu odstoupení od smlouvy. Zboží je nutné zaslat nebo předat prodávajícímu bez zbytečného odkladu, nejpozději však do 14 dnů od odstoupení.

Další článek


 

 


Další články

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená