FinExpert.e15.cz

10 inovací, které změní světovou ekonomiku

Které inovace budou hrát prim podle analytiků?

Inovace jsou hybnou silou ekonomického růstu. Bez nových technologií, strategií a trhů nelze zvyšovat produktivitu. Internet věcí, roboti či nové typy polovodičů. Které další inovace budou hrát prim podle analytiků ze Citigroup?

Velká data v energetice

Velká data hýbou světem a zdá se, že budou podstatnou roli hrát také v energetice. Společnosti jako Tesla již v současnosti dávají lidem prostředky k tomu, aby uspokojili svou poptávku po energiích.

Jestliže tento trend bude pokračovat, lidé nebudou odebírat energii z obřích elektráren, ale například ze solárních panelů ve svém okolí. Energetické společnosti budou hrát spíše roli prostředníka mezi jednotlivými domy a za pomoci velkých dat vyhledávat nejlepší zdroje energie pro konkrétní domácnosti.

Kontextový obchod

Kontextový obchod umožní zákazníkovi nakupovat kdykoliv a kdekoliv. V praxi se bude jednat o doporučené nabídky, které se budou zobrazovat na různých zařízeních – ledničce, palubní desce či mobilu.

Lednice vás například upozorní na nedostatek mléka. Aplikace vám doporučí odvoz na večírek, který domlouváte se svými přáteli přes Facebook Messenger. V kontextových nabídkách se skrývá velký potenciál a příležitost pro firmy, které tuto službu budou chtít nabídnout.

Elektronická tržiště pro přímý prodej

Elektronické tržiště Etsy umožňuje výrobcům nabízet své zboží zákazníkům na přímo. Díky internetu dochází k obnově přímého prodeje. Pro odvětví, která byla tradičně omezována maloobchodními prodejnami, otevírá nové dveře.

Aktuálně | Zajímavosti | Platíme | Banky | Digitalizace | Inovace

Keith Phillps: Banky musí vyvinout nové služby, jinak nepřežijí

Technologické inovace se stávají nedílnou součástí bankovních služeb a pro banky bude existenčně důležité, aby se přizpůsobily.

Epigenetika

Léčba genetických chorob je velice náročná. Špatné geny jsou příčinou rozvoje mnoha druhů rakoviny. Epigenetika vyvíjí léky, které dokáží aktivovat či potlačit některé geny, a tak zabránit vzniku rakoviny již v počátku.

Budoucí vzhled elektronických zařízení

Ohybatelné obrazovky, nové materiály a rozšířená realita, na to vše se můžeme těšit. Telefony začnou vypadat jako peněženky se sklopnými obrazovkami, televize budu tenké jako papír a budou se snadno přenášet.

Chytrá krabička

Pokud budou všechna zařízení připojena k internetu, hodilo by se, aby mezi sebou komunikovala. Internet věcí je jedna věc, ale čí zařízení (pomyslná krabička) dokáže tyto věci propojit? Na tomto poli lze očekávat zajímavou bitvu.

Oční léky nové generace

Dle odhadů bude v roce 2020 trápit nějaká oční choroba 21 milionů Američanů. Nové metody léčby by mohly nahradit oční kapky a další přípravky. Malé oční implantáty by mohly zajistit postupné uvolňování léčebné látky v oku. Do 15 let by mohl vzniknout trh s potenciálem ročního obratu 13 miliard USD.

Roboty budou chytřejší a stanou se z nich roboti

Roboti budou stále chytřejší. Nebudou se využívat jen při opakujících se činnostech, které lze snadno naprogramovat. Uplatnění najdou i tam, kde je nutná spolupráce a komunikace. Trh s roboty by se mohl do roku 2020 zdvojnásobit.

Plastové podmořské potrubí

Podmořská těžba ropy skýtá zajímavý potenciál, ovšem pojí se s ní vyšší náklady. Moderní plastové potrubí déle vydrží, jeho výroba je levnější a instalace oproti tradičním ocelovým trubkám snazší.

Nové typy polovodičů

Křemík byl hybnou silou sektoru polovodičů, které najdeme v téměř každé elektronice. Ale pokud jde o rychlost a velikost, začíná tato technologie ztrácet dech. Nové typy polovodičů by měly být opět menší a výkonnější.

Zdroj: Citigroup, článek vyšel na www.investicniweb.cz

Další článek


 

celkem 2 komentáře

Nejnovější komentáře

Mě by stačil bod jedinný - Aby jsme už nemuseli žrát...
Fre ddy
25. 8. 2016, 10:29
..paráda! Už sa teším na tú grču pi.ovín,ktoré si bu...
t
23. 8. 2016, 20:47

Další články

Vztahy na pracovišti: Kde to v práci nejvíce „skřípe“?

Vztahy na pracovišti: Kde to v práci nejvíce „skřípe“?

Často se v práci potkáváme se situacemi, ve kterých nám je těžko.

Před 5 hodinami  |  Medlíková Olga  |  2

Chcete ušetřit za benzín? Tak těmto mýtům nevěřte

Chcete ušetřit za benzín? Tak těmto mýtům nevěřte

Seznamte se s nejčastějšími mýty okolo spotřeby paliva.

Před 10 hodinami  |  web Investiční  |  57

Za dovolenou si nejspíš připlatíme

Za dovolenou si nejspíš připlatíme

Před 12 hodinami  |  Rybová Romana  |  2
Máte děti? Využijte těchto slev

Máte děti? Využijte těchto slev

Pokud si vyjede čtyřčlenná rodinka na výlet, nemalé výdaje dá už na počátku cesty...

Před 20 hodinami  |  Rybová Romana

Ženy musí pracovat 14,5 měsíců, aby svými platy dohnaly muže

Ženy musí pracovat 14,5 měsíců, aby svými platy dohnaly muže

Včera  |  Rybová Romana

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená

Práce na dohodu | Daňové přiznání | Daně | Aktuálně | Vyděláváme

Vrácení daně z dohod o provedení práce je jednodušší

Pro vrácení srážkové daně je nutno podat daňové přiznání více